Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Nu au renuntat niciodata la dorinte si au primit sansa la o viata mai buna! Visuri la cheie a indeplinit inca o misiune

11 Noiembrie 2015, 22:30
Nu au renuntat niciodata la dorinte si au primit sansa la o viata mai buna! Visuri la cheie a indeplinit inca o misiune

Echipa Visuri la cheie a mers de aceasta data in orasul Pantelimon pentru a implini un nou vis! 

Dragos Bucur, Alina Vilcu, Adela Parvu, Andrei Samoil si Dragos Isacescu au schimbat complet locuinta familiei Voicu si le-au ajutat pe Mirela Voicu si cele doua fiice gemene ale sale, Ioana si Maria, sa aiba parte de o viata mai buna.

In anul 2002 Mirela s-a casatorit, crezand ca omul care i-a jurat credinta va fi langa ea pentru totdeauna. Un an mai tarziu s-au nascut cele doua fete, Ioana si Maria, iar viata femeii s-a schimbat radical. Sotul ei refuza sa mearga la serviciu si gasea tot felul de pretexte pentru a sta acasa si a avea grija de fete, cu toate ca in realitate lucrurile sateau altfel.

Mirela muncea pentru a intretine familia, iar sotul ei disparea de acasa si le lasa pe gemene singure, chiar daca erau foarte mici. Cu toate ca femeia a incercat din rasputeri sa-si salveze casnicia, acest lucru nu a fost posibil.



A urmat divortul, iar in urma partajului casa a fost evaluata la o suma care depasea cu mult veniturile Mirelei. Ea a facut trei credite de nevoie personale pentru a putea sa-si despagubeasca sotul, iar acum veniturile ei lunare merg la banci pentru plata ratelor lunare. Cele trei se descurca foarte greu, insa acest lucru nu le opreste pe cele doua fete sa mearga la scoala si sa aiba rezultate exceptionale.

Vezi mai multe imagini in galeria foto!

Telespectatorii au cunoscut o familie frumoasa, care nu a incetat nicio clipa sa lupte pentru dorintele ei si au vazut cum destinul acesteia a inceput sa se schimbe cu ajutorul echipei "Visuri la cheie".


FULLSCREEN
Nu au renuntat niciodata la dorinte si au primit sansa la o viata mai buna! Visuri la cheie a indeplinit inca o misiune
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

tecaru mihaela (2015-11-13 15:45:14)
Ati putea ajuta un cuplu cu handicap care au un copil si el cu handicap.trăiesc in mizerie de mai bine de zece ani si nu reusesc sa asigure un trai decent copilului.daca da sunați la nr 0726674331 pentru detalii.
tecaru mihaela (2015-11-13 15:43:04)
Ati putea ajuta un cuplu cu handicap care au un copil si el cu handicap.trăiesc in mizerie de mai bine de zece ani si nu reusesc sa asigure un trai decent copilului.daca da sunați la nr 0726674331 pentru detalii.
costica (2015-11-13 15:23:24)
bunaziua ma numesc costica si am si ieu o matusa care ai bolnava tare si face dializa si vai samar de ia nu are psibilitate iu la fel sunt nam posibilitatea so ajut am tot ajutato cum am putut si am zis ca pote pueti voi macar sai refaceti casa ca sarac ai greu de ia se daram tot detali la numar 0756766210
codrea ioana (2015-11-13 08:22:45)
buna ziua ma numesc ioana am 35 de ani sunt din sighetul marmatiei si am 2 baieti de 14 si 15 ani ii cresc singura de 5 ani ne e foarte greu va rog din suflet sa ma ajutati sa le ofer o viata mai buna va multumesc din suflet va las nr meu de tel.0744198474 va rog sa ne ajutati si pe noi sunteti niste oameni extraordinari va multumesc
zamfir gheorghe (2015-11-12 20:39:02)
Asi vrea sa ma ajutati si pe mine am 53 ani am patru copii si sunt bonlav de handicap si nu am nici o posibilitate am o pensie de 270 roni va rog frumos daca vreti sa ma ajutati va las nr tel 0754458635 va doresc numai bine
zamfir gheorghe (2015-11-12 20:38:39)
Asi vrea sa ma ajutati si pe mine am 53 ani am patru copii si sunt bonlav de handicap si nu am nici o posibilitate am o pensie de 270 roni va rog frumos daca vreti sa ma ajutati va las nr tel 0754458635 va doresc numai bine
adriana aurelia coman (2015-11-12 15:35:16)
a dori o acasa si noi da ca se pate
adriana (2015-11-12 15:34:00)
a dori o acasa si noi da ca se pate
viorel (2015-11-12 13:36:54)
Sunteti extraordinari prin simplitate , daruire si gestul umanitar pe care il faceti ! Aveti totusi un defect......nu reusiti sa acoperiti toate familiile care au nevoie de un asemenea ajutor. Daca nu s-ar fi furat atat de mult in tara asta poate nu erau atat de multe cazuri acute de saracie. Multumim PSD-ului si gastii sale pt. halul in care ne-au adus ! Voi , VISURI LA CHEIE , nu trebuie sa va opriti ! Din contra trebuie sa deveniti un serial zilnic tv. Sa aveti spor!
danaıla lenuta (2015-11-12 11:36:29)
buna zıua ma numesc danaıla lenuta am vazut emısıunea dumneavoastra sı ma ımpresionat parıntıı nostrı sunt mortı.noı stam ıntro casa ın care nu avem strıctul necesar o baıe o bucatarıe nıste dulapurı suntem ın total 3 persoane ca al 4 e pe drum vrem dın tot sufletul sa ne ajutatı sı pe noı ca sa traım maı bıne acesta e numarul meu de telefon 0746337964 locuım ın comuna piatra judetul teleormanı numarul 64 la poarta va rugam frumos sa ne contactatı sı sa lasatı un numar de telefon deal dumneavoastra.ca noı traım dın mıla vecınılor