Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

05 Ianuarie 2017, 10:42

	Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

Daca vei cauta in adancul sufletului tau, vei descoperi o cheie cu super puteri, cea care poate deschide visurile unor oameni care merita ajutorul nostru! 

Viata poate darama oameni, dar nu le poate narui visurile! Daca stii o familie care merita sa aiba un trai mai bun si o casa adevarata, complet utilata, in care sa-si creeze amintiri de neuitat, intra pe visurilacheie.protv.ro si spune-ne povestea ei! 

In primele trei sezoane, echipa Visuri la cheie a mers zeci de mii de kilometri prin tara, a petrecut sute de ore pe santier impreuna cu constructori si voluntari, a facut planuri si a pus foarte mult suflet in fiecare proiect, iar 25 de familii cu care soarta a fost dura au primit sansa la o viata mai buna si motive sa zambeasca in fiecare zi. Insa toate acestea nu ar fi fost posibile fara ajutorul celor care au facut cunoscute povestile unor familii extraordinare care aveau nevoie de ajutor. Acestia s-au implicat activ pentru a schimba destine si pentru a implini  visuri frumoase.

Emisiunea Visuri la cheie le-a adus de fiecare data romanilor emotie, inspiratie, bucurie, lacrimi de fericire si motive sa creada ca dorintele pot deveni realitate cu ajutorul oamenilor.



Implica-te, fii alaturi de cei care au nevoie de ajutor, fa-le cunoscuta povestea si impreuna vom cladi Visuri la cheie!

Visuri la cheie – Crede in oameni! 

FULLSCREEN
Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

Bergheva Lenuta (2017-02-01 15:33:46)
Buna ziua suntem doi părinți cu 3 copii de 7,8 si doi ani ,avem o casa cu doua camere si un hol dar folosim doar o camera ca una o căzut o parte da la pod si ne dorim foarte mult si noi o bucătărie să creștem si noi copiii hntruna mod decent sotul meu e bolnav chnd umbla prin frig să amețește de cap hși perde echilibru doar la dv.emisiunea Visuri la Cheie ne-a mai rămas o Sperantă trăim doar din ajutorul social va rugam datine un răspuns pe nr acesta 0754778293 va rugam dacă ne puteți ajuta va rugam frumos oameni cu suflet bun va implorăm. Multumim
Viorica (2017-01-31 08:37:42)
Buna ziua asi dori sa iau legatura cu dumneavoastra ma puteti suna pe nr 0758524363 pt o mana de ajutor
coteneanu liliana (2017-01-30 14:24:50)
Dragii mei va scriu in speranta ca poate veti ajuta o familie sa isi termine casa este vorba despre verisoara mea este casatorita are 3 copiii cu varste intre 1an si 6 luni si 9 ani.Sotul ei este dascal la biserica din sat este bolnav de diabet este aproape de orbire.munceste cu ziua se descurca cum poate .Au construit o casa asa cum sa priceput este netencuita dar totusi locuiesc in ea .Visul lor este sa isi termine casa si lea ramas credinta in dumnezeu ca el sa nu orbeasca.Te rog frumos Dragos Bucur ajutai.Ei locuiesc in satul Chirlesti oras Nehoiu jud BuZau
Madalina (2017-01-29 15:04:23)
Buna ziua am doi copii stau de 10 ani cu parintii mei am reusit sa cumpar o casa batraneasca dar acum nu am conditii sa o renovez deci tot cu parintii stau. Am fost in afara la munca dar acum in urma unui accident rutier cand ma intorceam cu familia de acolo am ramas cu frica si sechele nu ma mai pot sa merg inapoi. Imi doresc din sufletul sa ma mut cu copii in casa noastra! Sotul munceste la o spalatorie dar cu salariul dupa o luna doar intretine familia, iar eu stau acasa deoarece fetita are 1an. Va asteptam din suflet!
giurgiuveanu (2017-01-29 13:56:58)
Vreau casa terminată pt copii mei
Lorant Cristina (2017-01-29 13:36:17)
Buna ziua tuturor as vrea si eu nevoie de ajutor stau în casă socrilor dar ei au murit am doi copii unul cu autism si nu am condiții decente ptr ei bine frigu pe la geamuri am igrasie si se îmbolnăvesc fff des copii concubinul meu e plecat în străinătate să ne dea condiții Da Abia nr ajung de trăit și să iitin pe copii la școală va rog să vă îndurati si de noi ba mulțumesc k mi-ați ascultat Putin din povestea mea
Tisitaflorin (2017-01-29 13:25:00)
Va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine stau la o cumnata cu copii si sotu pt ca noi avem loc de casa dat de primarie dar navem cu ce sa construim va rog sa nu ne lasati ca o sa ramnem pe drumuri
Dobre Simona (2017-01-25 15:00:34)
Buna ziua oameni minunati!Am si eu o mare rugaminte sa indeplinim un vis unor oameni a caror viata a fost prea dura cu ei.Din o familie minunata care tindea catre viitor cu capul sus,a mai ramas doar 2 membrii.tot calvarul incepand acum 7 ani cand finul meu,baiatul cel mare sa imbolnavit,depistandu se o tumoare langa inima.a facut tratament in tara,cat si in Viena,iar mai tarziu fiind trimis pentru transplant de celule in Isdrael,insa acolo a luat un microb care ia distrus sistemul imunitar pierzand lupta cu viata.O lovitura grea pentru familie cat si pentru noi cei apropiati.La scurt timp dupa tragedie vine alta "capul familiei"se imbolnaveste si el.Mergand la control se depisteaza o tumoare la creer.Urmand tratament,citostatice,boala a fost mai grea si prea crunta.Acum 2 ani urma sa l pierdem si pe el.Ramanand un baiat de 26 de ani si o mama(sotie)distrusa.Viata a fost prea dura cu ei si mi as dori ca minunatia de casa care urma sa se construiasca pentru baieti sa fie un vis devenit realitate pentru ei doi.Ei putere financiara nu mai au sunt la pamant,cheltuielile au fost prea mari pentru a le suporta o familie in zilele noastre,nemaiputand sa dea inainte cu un salariu minim si o pensie de handicap.Va multumesc din suflet si sper sa aducem soarele in sufletul acestor oameni minunati.
Dandu Gheorghita (2017-01-24 17:48:55)
Ma numesc Dandu Gheorghita si am 39 de ani , locuiesc in satul Recea comuna Tulgheș județul Harghita împreună cu soția și cele două fiice in vârstă de 11 si 12 ani . În anul 2011 am suferit un accident provocat de cineva la pădure și deatunci sunt imobilizat intr-un scaun cu rotile . Am urmărit emisiunile dumneavoastră si m-am gândit sa vă scriu cu speranța ca ma veți ajuta si pe mine sa am condiții ca o persoană cu handicap deoarece nu îmi permit să îmi fac condițiile necesare . Aștept răspuns si va mulțumesc din toată inima . PS . Pot fi contact la nr . 0734018773 . 0726880408
Carabulea Bucur Mirela (2017-01-24 16:38:24)
Buna ziua asi dori din suflet daca se poate sa faceti o minune .pentru sora mea care are 3 copii ,Este foarte necajita deoarece sta cu chirie ea nu lucreaza este divortata .Din casatorie au rezultat 2 baieti Cel mare are 16 si o luna si este diagnosticat cu paralizie cerebrala gradul accentuat . Cel de al doilea are 11si 6 luni este elev si invata bine are si el un vis sa ajunga footbalist .Din concubinajul actual are o fetita de 9 ani si 2 luni eleva cu rezultate foare bune este prima pe clasa .,cu toate ca si ea sa nascut prematur si cu un strabism accentuat la ochisori,Venitul lunar este alocatia copiilor plus o indemnizatie de insotitor in valoare de 969lei si fara carte de munca .Venitu concubinului este neclar ptr ca lucreaza cu ziua la lopata .Sincer mi se rupe sufletul ptr ca ii vad cum se chinuie si cheltuilile sunt mari pe mancare tratamente de multe ori nu pot face fata cu chiria iar eu nu pot sa ii ajut ptr ca sunt casnica si cu probleme de sanatate .Mi -asi dori din suflet sa puteti sa faceti o minune si pentru ei sa poata zambi si trai fericiti .Ar fi multumiti cu orice numai sa aibe un acoperis asupra capul, Mai ales ca proprietari imobilului dupa 8 ani de chirie iau marit chiria fara noi inbunatatiri si practic nu au unde merge . Va multumesc din suflet astept raspunsul dumneavoastra .Comuna Scurtu Mare JUD Teleorman.