Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

05 Ianuarie 2017, 10:42

	Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

Daca vei cauta in adancul sufletului tau, vei descoperi o cheie cu super puteri, cea care poate deschide visurile unor oameni care merita ajutorul nostru! 

Viata poate darama oameni, dar nu le poate narui visurile! Daca stii o familie care merita sa aiba un trai mai bun si o casa adevarata, complet utilata, in care sa-si creeze amintiri de neuitat, intra pe visurilacheie.protv.ro si spune-ne povestea ei! 

In primele trei sezoane, echipa Visuri la cheie a mers zeci de mii de kilometri prin tara, a petrecut sute de ore pe santier impreuna cu constructori si voluntari, a facut planuri si a pus foarte mult suflet in fiecare proiect, iar 25 de familii cu care soarta a fost dura au primit sansa la o viata mai buna si motive sa zambeasca in fiecare zi. Insa toate acestea nu ar fi fost posibile fara ajutorul celor care au facut cunoscute povestile unor familii extraordinare care aveau nevoie de ajutor. Acestia s-au implicat activ pentru a schimba destine si pentru a implini  visuri frumoase.

Emisiunea Visuri la cheie le-a adus de fiecare data romanilor emotie, inspiratie, bucurie, lacrimi de fericire si motive sa creada ca dorintele pot deveni realitate cu ajutorul oamenilor.



Implica-te, fii alaturi de cei care au nevoie de ajutor, fa-le cunoscuta povestea si impreuna vom cladi Visuri la cheie!

Visuri la cheie – Crede in oameni! 

FULLSCREEN
Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

Ionica mara ana (2017-02-08 08:03:12)
Am mai lasat ms in ianuarie . avem nevoie de voi .nr meu 0745484989 .multumesc
Ionica mara ana (2017-02-08 08:02:56)
Am mai lasat ms in ianuarie . avem nevoie de voi .nr meu 0745484989 .multumesc
Carleciuc Marinela (2017-02-07 15:21:23)
Am si eu o mare nevoie am băiatul cu gradul grav are multe dorinte nu am posibilitatea sa ile indeplinesc m am inscris acum un an dar degeaba am făcut si eu casă dar nu am invelito sa pot sa stau intr-o camera cu copii si cu sotul stau ingramadita intr-o camera băiatul meu are11ani si are buline isa scarbit de ele dacă nui dau bulinele imi face crize am avut noroc de doamna doctorița schiopu Carmen din Galați ca poate acum nul mai aveam am mare nevoie vă rog ajutatima sa mi termin casa sa aiba camera lui asta isi doreste se uita la emisiunea dumneavoastra si ii place vă rog din tot sufletul
Carleciuc Marinela (2017-02-07 15:19:24)
Am si eu o mare nevoie am băiatul cu gradul grav are multe dorinte nu am posibilitatea sa ile indeplinesc m am inscris acum un an dar degeaba am făcut si eu casă dar nu am invelito sa pot sa stau intr-o camera cu copii si cu sotul stau ingramadita intr-o camera băiatul meu are11ani si are buline isa scarbit de ele dacă nui dau bulinele imi face crize am avut noroc de doamna doctorița schiopu Carmen din Galați ca poate acum nul mai aveam am mare nevoie vă rog ajutatima sa mi termin casa sa aiba camera lui asta isi doreste se uita la emisiunea dumneavoastra si ii place vă rog din tot sufletul
Viorica (2017-02-07 08:48:21)
Buna ziua cum pot lua legatura cu dumneavoastra pt ca sunt o mamica cu 6 copii si stam prin chire
Petruta (2017-02-06 15:54:32)
Buna ziua, ma numesc Petruta si as vrea sa va spun povestea bunicii sotului meu. Se numeste Angela si are 84 de ani, ieri 5.02.2017, a bagat in priza un frigider si acesta a facut scurt si a luat foc, apoi totul a inceput sa se intinda cu repeziciune, cred ca a fost acolo un inger care a salvat-o. Mergea iar in spatele ei picau bucati din tavan, acesta fiind facut din lambriu pvc, a reusit sa iasa din casa, dar pana sa ajunga in strada sa ceara ajutor totul a fost mistuit de flacarii. Munca ei de o viata a disparut, acum in plina iarna a ramas fara nimic, doar cu imbracamintea dupa dumneaei. Mi se rupe inima cand o vad cum plange .Acum locuieste cu socrii mei, dar ea tot spune ca vrea la ea acasa. Insa din casa ei nu a mai ramas nimic. Pentru zilele care le mai are am dori sa o facem fericita, dar nu ne permitem sa ii indeplinim acest lucru. Locuieste in jud Buzau, com Tisau , sat Valea Salciilor, Angela Visinoiu. Va multumesc ca ati citit si povestea dureroasa a bunicii Angela.
Mihai dana mihaela (2017-02-05 23:12:08)
Buna sunt dana am un copil de o luna jumate si stau in chirie de la parohie dar dupa pasti au spus ca ma dau afara ai mei au inceput sa construiasca o casa dar nu au reusit sa o si termine locuies in comuna margina jud timis 150
Ghita Mario (2017-02-03 19:27:51)
Buna ziua ma numesc Mario Florin am 11 ani si va contactez cu speranta ca aceasta emisiune ne poate ajuta. Noi suntem o familie inimoasa si daca ne-ati putea ajuta ne-am bucura foarte mult. In total noi suntem 4 membri in afara de fratele meu Ionut in varsta de 19 ani plecat in stainatate pentru traiul nostru : pe tatal meu il cheama Ghita Costel in varsta de 34 de ani, mama mea pe care o cheama Ghita Doina Mariain varsta de 35 de ani, eu Ghita Mario Florin in varsta de 11 ani, si surioara me mai mica de 1 si 7 luni si atat. Noi avem 2 camerute in una doarme tatal meu iar acea cameruta este de 3/2 jumatate, si inca una care suntem despartiti de un hol care tot-odata este si bucataria acea cameruta este de 4/4 in care ne petrecem ziua intreaga. Mama mea a avut de 4 ori o problema la inima ultima data a fost acum o luna si 3 zile iar acum mama mea este bine ar fi putut muri daca na-s fi venit, eu am o problema la umarul drepteste forte putin deplasat iar fratele meu mai mare de 19 ani are hernie de disc ne-am bucura foarte mult daca ati veni : Daca ne veti contacta sunatine la nr 0775512253 s-au daca nu ne puteti gasi la adresa : Jud Ilfov sat Dragomiresti-Vale str Micsunelelor nr 112
Georgian-Laurentiu Călin (2017-02-01 17:28:41)
Bună ziua! Vă scriu acest mesaj in speranța că il v-a citi cineva desi sunt foarte multe persoane care vă trimit mesaje.Am 43 de ani si sunt o persoana cu dizabilitati cu o familie frumoasă cu o sotie minunata si doi ingerasi de copii cu varsta de 8 si 4 ani jumate.Soția mea are si ea o problemă de sănătate -locație de sold stâng iar eu am fost diagnosticat din nastere cu parapareza plastica sechelara.Stiu că este greu sa ajungă la mine autocarul -Visuri la cheie-dar speranța moarte ultima.Avem o casă în care locuim singuri si veniturile noastre chiar daca se ridica la 2000 de lei pe lună ratele la banca ne împiedică sa mai facem reparatii la casă.Am uitat sa specific că această locuință a fost construită in anul 1928 cu unele reparatii făcute in anul 1997,dar acum se degradează pe zi ce trece.Acoperisul este deteriorat,acesta nu a beneficiat de reparatii,uneori ne mai ploua si in casă. Din cauza ploilor si a faptului că ,casa ,nu are fundatie încă de la constructia ei.Poate cu ajutorul bunului Dumnezeu si lacrimi in ochi veti citi mesajul meu si cine stie poate intr-o bună zi veti poposi la poarte casei mele din Piatra-Oli.Pe langa această avem si o poveste de viață minunata pe care as fi mândru sa v-o spun atunci când o sa veniți la noi.Si eu spre sa venit si sa ne ajutati la repararea casei ada cum am vazut in toate emisiunile de la Pro Tv.Vă multumesc ptr citirea acestui mesaj .Cu respect un fan al emisiuni.
dinu loredana (2017-02-01 15:49:05)
Buna ziua sunt loredana sunt din judetul buzau si va scriu cu o mare speranta ca ne veti ajuta povestea noastra incepe asa:socrul meu ne_a dat afara din casa in ianuarie acum 4 ani de atunci locuim ci chirie la o casa din satul nostri gavanesti avem doi copiii o printesa de 3 ani si un print de 4 luni sotul meu este dascal la biserica castiga 1000 lei pe luna ne descurcam mai greu cu banii si nu mai putem inainta cu constructia casei noastre pe care am inceput_o acum trei ani am reusit sa ii punem acoperisul si cam atat asteptam o minune sa pot pune si eu capul pe perna mea in casa mea.va multumesc