Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

05 Ianuarie 2017, 10:42

	Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

Daca vei cauta in adancul sufletului tau, vei descoperi o cheie cu super puteri, cea care poate deschide visurile unor oameni care merita ajutorul nostru! 

Viata poate darama oameni, dar nu le poate narui visurile! Daca stii o familie care merita sa aiba un trai mai bun si o casa adevarata, complet utilata, in care sa-si creeze amintiri de neuitat, intra pe visurilacheie.protv.ro si spune-ne povestea ei! 

In primele trei sezoane, echipa Visuri la cheie a mers zeci de mii de kilometri prin tara, a petrecut sute de ore pe santier impreuna cu constructori si voluntari, a facut planuri si a pus foarte mult suflet in fiecare proiect, iar 25 de familii cu care soarta a fost dura au primit sansa la o viata mai buna si motive sa zambeasca in fiecare zi. Insa toate acestea nu ar fi fost posibile fara ajutorul celor care au facut cunoscute povestile unor familii extraordinare care aveau nevoie de ajutor. Acestia s-au implicat activ pentru a schimba destine si pentru a implini  visuri frumoase.

Emisiunea Visuri la cheie le-a adus de fiecare data romanilor emotie, inspiratie, bucurie, lacrimi de fericire si motive sa creada ca dorintele pot deveni realitate cu ajutorul oamenilor.



Implica-te, fii alaturi de cei care au nevoie de ajutor, fa-le cunoscuta povestea si impreuna vom cladi Visuri la cheie!

Visuri la cheie – Crede in oameni! 

FULLSCREEN
Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

Baluță Gheorghiță Florin (2017-05-02 20:28:24)
Bună seara suntem o familie greu încercată de Dumnezeu.am fost înzestrați cu trei copiii dintre care primul a murit,fetiță cu o malformații la inima,operata la un an jumătate după care a suferit un stop cardio respirator din care a rezultat tetrapareza spastica al treilea este sănătos. Eu capu familie am suferit un grav accident de muncă având amândouă picioarele rupte din 2009 pana în decembrie 2016 am suferit numai operați la ambele picioare și eu și soția am rezistat la toate încercările care nilea dat soarta,locuim într-o casa din chirpici cu doua camere într-o camera dormim patru suflete și în cealaltă facem mâncare. Soția este cea care a indurat zile și nopți mai ales cu fetita care nu sta o clipa fără ajutorul nostru,este dependenta de noi,casa este bătrânesca deja a început sa se surpe eu nu mai pot munci ca sa pot sa le fac o viata mai frumoasa am apelat la ajutorul dumneavoastră find fer convins ca ne puteți ajuta asa cum ați ajutat atâta lume care au trecut prin ce trecem și noi va rugam frumos sa soluționate cazul și pt a va convinge puteți veni la fata locului,cu mult respect familia Baluță Gheorghiță Florin Comuna cosesti sat Jupanesti județul Argeș Numărul de telefon 0761376805 Va așteptăm
lungu florin (2017-04-24 10:31:22)
Buna ziua.ma numesc Lungu Flori.Am cunoscut o doamna care cred ca "visuri la cheie"bucuria realizarii in ultima perioada a vietii,spun asa deoarece in noiembrie 2016 a descoperit ca are cancer tiroidian si pulmonar in metastaza.Locuieste in localitatea Cretesti,com.Vidra,jud.Ilfov,str.valea luncii nr.19.imobilul respectiv este deplorabil.A dorit sa faca alt imobil dar a fost pacalita si sa ales cu o baraca de nelocuit.Cu toate aceste probleme are in grija 10 catei si 9 pisici pe care ii rasfata.Pe ea sa abandonat si visul de a avea o locuinta decenta la fel.Nu sunt in masura sa spun daca merita sau nu,insa dv a-ti putea decide daca va-ti confrunta cu realitatea.Nr.pt.contactare de verificare 0787680784.Va multumesc anticipat pt.bucuria adusa in inimile triste si coplesite de greutatile vietii.
Stancu Mihaela Daniela (2017-04-24 09:43:16)
Buna ziua,,am trimis si eu un formular cu povestea familiei mele pt inscriere ,dar nu mai stiu nimic daca a fost sau nu selectata,,Va rog frumos daca puteti sa- mi spuneti,,pentru a nu mai imi face sperante,, VA ROG FRUMOS.!!!
Vasile Mariana (2017-04-22 01:24:07)
Bune seara ma numesc Poiana Mariana Puteti sa ne ajutati si pe noi va rugam din suflet?! Sunt 8 copii multi dintre ei sunt bolnavi si chiar as vrea sa ne ajutati va rugam frumos din toata inima tot sufletul sa ne ajutati chiar avem nevoie de o casa unde se fie curat si frumos.Va rugam frumos,va rugam mult Puteti sa sunați la numarul (0728986335) Va asteptam cu mare drag va rugam mult noi nu mai putem sa trăim asa noi am vrea sa ne puteti ajuta cum ii ajutati si pe alți nevoiași ca si noi. Va multumim!
Vasile Mariana (2017-04-22 01:23:42)
Bune seara Puteti sa ne ajutati si pe noi va rugam din suflet?! Sunt 8 copii multi dintre ei sunt bolnavi si chiar as vrea sa ne ajutati va rugam frumos din toata inima tot sufletul sa ne ajutati chiar avem nevoie de o casa unde se fie curat si frumos.Va rugam frumos,va rugam mult Puteti sa sunați la numarul (0728986335) Va asteptam cu mare drag va rugam mult noi nu mai putem sa trăim asa noi am vrea sa ne puteti ajuta cum ii ajutati si pe alți nevoiași ca si noi. Va multumim!
Vasile Mariana (2017-04-22 01:22:19)
Bine seara Puteti sa ne ajutati si pe noi va rugam din suflet?! Sunt 8 copii multi dintre ei sunt bolnavi si chiar as vrea sa ne ajutati ca rugam frumos din toata inima tot sufletul sa ne ajutati chiar avem nevoie de o casa unde se fie curat frumos.Va rugam frumos,va rugam mult Puteti sa sunați la numarul (0728986335) Va asteptam cu mare drag de rugam mult noi nu mai putem sa trăim asa noi am vrea sa ne puteti ajuta cum ii ajutati si pe alți nevoiași ca noi. Va multumim!
Gabor RUpi (2017-04-20 20:37:24)
Buna seara , ma numesc Gabor Rupi , sunt din Jud Mures localitatea Sangeorgiu de Padure , am avut ocazia sa cunosc o familie enorm de frumoasa o familie tanara sot si sotie , varsta doamne-i 22 de ani iar sotul dansei are 28 de ani , in luna martie in data de 9 a venit pe lume un copil baiat numit Ervin Ionatan , ei stau in chirie deoarece au o casa nelocuibila , voi trimite **** despre casa aceea nelocuibila voi complera formularul de inscriere , va rog frumos de la redactia emisiunii Pro Tv "Visuri la cheie" sa ma contacteze cel putin maine ca sa pot lua legatura cu un operator a emisiunii "Visuri la cheie "cu stima Rupi