Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

05 Ianuarie 2017, 10:42

	Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

Daca vei cauta in adancul sufletului tau, vei descoperi o cheie cu super puteri, cea care poate deschide visurile unor oameni care merita ajutorul nostru! 

Viata poate darama oameni, dar nu le poate narui visurile! Daca stii o familie care merita sa aiba un trai mai bun si o casa adevarata, complet utilata, in care sa-si creeze amintiri de neuitat, intra pe visurilacheie.protv.ro si spune-ne povestea ei! 

In primele trei sezoane, echipa Visuri la cheie a mers zeci de mii de kilometri prin tara, a petrecut sute de ore pe santier impreuna cu constructori si voluntari, a facut planuri si a pus foarte mult suflet in fiecare proiect, iar 25 de familii cu care soarta a fost dura au primit sansa la o viata mai buna si motive sa zambeasca in fiecare zi. Insa toate acestea nu ar fi fost posibile fara ajutorul celor care au facut cunoscute povestile unor familii extraordinare care aveau nevoie de ajutor. Acestia s-au implicat activ pentru a schimba destine si pentru a implini  visuri frumoase.

Emisiunea Visuri la cheie le-a adus de fiecare data romanilor emotie, inspiratie, bucurie, lacrimi de fericire si motive sa creada ca dorintele pot deveni realitate cu ajutorul oamenilor.



Implica-te, fii alaturi de cei care au nevoie de ajutor, fa-le cunoscuta povestea si impreuna vom cladi Visuri la cheie!

Visuri la cheie – Crede in oameni! 

FULLSCREEN
Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

Furdui Maria jud Sibiu com Jina (2017-01-16 14:56:13)
Cu sã mã ânscriu vã rog sã mã sunați 0746698914
Taflan ana maria (2017-01-16 07:30:46)
Bună ma numesc ana sunt sat Ulmi Jud Giurgiu sunt casatorita am 4 copilaşi va rog sa ne ajutaţi si pe noi locuim antro singura camera toţi munceste doar soţul si nu avem posibilitatea da mai construi macaroni o camaruţa va rugam did sufletul sa nea ajutaţi Acosta este Mr meu de tel.0748168621
Taflan ana maria (2017-01-16 07:29:55)
Bună ma numesc ana sunt sat Ulmi Jud Giurgiu sunt casatorita am 4 copilaşi va rog sa ne ajutaţi si pe noi locuim antro singura camera toţi munceste doar soţul si nu avem posibilitatea da mai construi macaroni o camaruţa va rugam did sufletul sa nea ajutaţi
Biza mihaela (2017-01-15 08:36:41)
Buna am 4 copii și o casa bătrânească care a început să cadă și să ne ploua in casa și nu am posibilitatea sa o fac vreau sa fac copii fericiți va rog frumos sa ma ajutați din suflet
Andrei Elena Constantina (2017-01-15 07:21:51)
Buna ma numesc Elena si sunt din comuna Predesti jud Dolj .Sunt casatorita si am trei copiii v-am mai scris si anul trecut dar probabil la cata lume este necajita nu ati putut sa ne ajutati si pe noi.Eu si familia mea locuim cu socri ,cumnatii si copii lor.Sotul si eu lucram la Salubritate Craiova este foarte greu deoerece acum avem si rata la banca pentru ca in sfarsit am reusit sa ne luam si noi casa noastra dar din pacate nu putem locui in ea pentru ca este foarte deteriorata .Baiatul cel mare imi zicea mami la noi de ce nu vin cei de la visuri sa ne faca si noua casa iar eu i-am spus ca sunt oameni si mai necajiti ca noi care trebuie ajutati .Unde stam am facut si noi ce am putut dar am si eu copiii si vreau si eu tot ce este mai bun pentru ei.Unde am cumparat a fost un singur teren dar nu am avut suficienti bani si am luat decat jumate pe cea cu casa iar cea cu fantana este in partea cealalta .Oameni de la care am cumparat ne lasa sa folosim fantana pana vand.Este greu dar trebuie sa ne zbatem cu viata pentru copiii nostri.Familia mea nu stie ca v-am scris pentru ca daca o sa puteti sa ne ajutati vreau sa fie o surpriza.Mi-as dori sa veniti pe strada pe unde eu matur si sa imi ziceti ca puteti sa ma ajutati si pe noi, numarul meu este 0752923646.Va multumesc din suflet
Mihăilești Ioan Bogdan (2017-01-14 19:56:36)
Bună seară, mă numesc Bogdan, va scriu pentru sora prietenei mele și soțul ei , care au doua fetițe, una de 3 ani și cealaltă de 6. După multe chinuri au reușit sa aibă și ei căsuța lor , dar stau toți intr-o cameră, având probleme financiare destul de mari , casa este bătrânească, condiții precare , fără apa curenta , fântână fără apa potabilă și grup sanitar în casa , sunt nevoiți la temperaturi foarte scăzute sa merg pana în spatele casei cu copîi pentru necesitățile fiziologice. Familia locuieste în la 20 de km de București . Va mulțumesc din suflet și sper ca îi puteți ajuta!
Tache nicolaie (2017-01-14 18:12:41)
Buna ziua va rog ajutatine și pe noi că avem probleme cu casa ie forte dărâmată an iarna asta osa cada casa pe noi va rugam frumoasa ajutatine suntem 10 persoane avem decât o camera și un hol forte mic și dărâmat suntem foarte săraci nu avem lemne nu avem posibilități să cumpărăm trăim după o zi pe alta va rog frumos sa ma ajutați când se topește zăpada sau ploua ne intra apa an casa acoperișul nu osa reziste an iarna asta va rog frumos daca aveți placere sa ne ajutați osa va las și adresa .Ploiești Berceni PH com Berceni strada.gradinari ne.535 și DC aveți placere sa ne ajutați va las ne de telefon 0799661824 Va multumesc frumos
Tache nicolaie (2017-01-14 18:11:17)
Buna ziua va rog ajutatine și pe noi că avem probleme cu casa ie forte dărâmată an iarna asta osa cada casa pe noi va rugam frumoasa ajutatine suntem 10 persoane avem decât o camera și un hol forte mic și dărâmat suntem foarte săraci nu avem lemne nu avem posibilități să cumpărăm trăim după o zi pe alta va rog frumos sa ma ajutați când se topește zăpada sau ploua ne intra apa an casa acoperișul nu osa reziste an iarna asta va rog frumos daca aveți placere sa ne ajutați osa va las și adresa .Ploiești Berceni PH com Berceni strada.gradinari ne.535 și DC aveți placere sa ne ajutați va las ne de telefon 0799661824 Va multumesc frumos
Olga Ditot (2017-01-14 17:00:42)
Va scriu pentru sora mea Doroftei Mariana care are o fata cu handicap locomotor și nu numai. Au o casa in Mărășești,Jud. Vrancea din 2004 ( transformata din una veche) și pe care cu mare greu reușește să o îmbunătățească. Oricât ne-am chinuit să o ajutam, pesimismul ei a învins. Și-a dorit întotdeauna o terasa pentru fata ei Oana căreia îi place să simtă soarele pe fațã, să se plimbe dar problemele de sănătate și lipsa banilor nu le ajuta. Deoarece lichidul îi inunda creierul și îi dă probleme din ce in ce mai mari cu vederea, cu coordonarea mâinilor și posibilitatea de a vorbi , sora mea probabil că nu putea să fie decât pesimista. Întotdeauna am căutat metode sa-i redau pofta de viață, dar nu am reușit. Ultima mea încercare de a o ajuta este acest mesaj și emisiunea dumneavoastră care a schimbat multe vieți. Probabil că ar fi supărată pe mine daca ar afla că v-am scris dar fericirea lor dupã, o va determina sa mă iubească mai mult și să creadă că i se pot întâmpla și lucruri bune. Eu va mulțumesc pentru că existați, că aduceți speranțe de mai bine și dacă sora și nepoata merita salvate, vă așteptăm cu mare drag. Va îmbrățișează optimista Olga Ditot. Telefon 0744671139 Nu postați , va rog. Nu vreau sa le poată citi cineva din familie. Mai ales sora mea. Va mulțumesc.
Olga Ditot (2017-01-14 16:59:01)
Va scriu pentru sora mea Doroftei Mariana care are o fata cu handicap locomotor și nu numai. Au o casa in Mărășești,Jud. Vrancea din 2004 ( transformata din una veche) și pe care cu mare greu reușește să o îmbunătățească. Oricât ne-am chinuit să o ajutam, pesimismul ei a învins. Și-a dorit întotdeauna o terasa pentru fata ei Oana căreia îi place să simtă soarele pe fațã, să se plimbe dar problemele de sănătate și lipsa banilor nu le ajuta. Deoarece lichidul îi inunda creierul și îi dă probleme din ce in ce mai mari cu vederea, cu coordonarea mâinilor și posibilitatea de a vorbi , sora mea probabil că nu putea să fie decât pesimista. Întotdeauna am căutat metode sa-i redau pofta de viață, dar nu am reușit. Ultima mea încercare de a o ajuta este acest mesaj și emisiunea dumneavoastră care a schimbat multe vieți. Probabil că ar fi supărată pe mine daca ar afla că v-am scris dar fericirea lor dupã, o va determina sa mă iubească mai mult și să creadă că i se pot întâmpla și lucruri bune. Eu va mulțumesc pentru că existați, că aduceți speranțe de mai bine și dacă sora și nepoata merita salvate, vă așteptăm cu mare drag. Va îmbrățișează optimista Olga Ditot. Telefon 0744671139 Nu postați , va rog. Nu vreau sa le poată citi cineva din familie. Mai ales sora mea. Va mulțumesc.