Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

05 Ianuarie 2017, 10:42

	Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

Daca vei cauta in adancul sufletului tau, vei descoperi o cheie cu super puteri, cea care poate deschide visurile unor oameni care merita ajutorul nostru! 

Viata poate darama oameni, dar nu le poate narui visurile! Daca stii o familie care merita sa aiba un trai mai bun si o casa adevarata, complet utilata, in care sa-si creeze amintiri de neuitat, intra pe visurilacheie.protv.ro si spune-ne povestea ei! 

In primele trei sezoane, echipa Visuri la cheie a mers zeci de mii de kilometri prin tara, a petrecut sute de ore pe santier impreuna cu constructori si voluntari, a facut planuri si a pus foarte mult suflet in fiecare proiect, iar 25 de familii cu care soarta a fost dura au primit sansa la o viata mai buna si motive sa zambeasca in fiecare zi. Insa toate acestea nu ar fi fost posibile fara ajutorul celor care au facut cunoscute povestile unor familii extraordinare care aveau nevoie de ajutor. Acestia s-au implicat activ pentru a schimba destine si pentru a implini  visuri frumoase.

Emisiunea Visuri la cheie le-a adus de fiecare data romanilor emotie, inspiratie, bucurie, lacrimi de fericire si motive sa creada ca dorintele pot deveni realitate cu ajutorul oamenilor.



Implica-te, fii alaturi de cei care au nevoie de ajutor, fa-le cunoscuta povestea si impreuna vom cladi Visuri la cheie!

Visuri la cheie – Crede in oameni! 

FULLSCREEN
Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

vicolroxana (2017-01-20 19:22:12)
buna sieara ma numesc roxana vicol am 23 de ani am 2 copii unu de 2 si pe al 2 de 6 luni avem nevoie de casa daca putieti sa ne ajutati si pe noii va rugam din toata inima stiu ca voii suntieti cu inima marie si ajutati pe toata inima sa avem si noii o casa frumosa va las nr de telefon al meu 0773785974 va rugam si pe noi sa ne ajutati va multim
Bostan Alexandra (2017-01-20 16:33:00)
Buna ziua,ma numesc Alexandra si am 21 de ani,sunt din judetul iasi,am un copil de 5 ani pe care o cresc singura,tatăl ei nu nea ajutat niciodata cu nimic,locuiesc la parintii 3 ani muncesc prin tari străine ptr a-mi ajuta parintii sa renoveze casa,nu reusim sa schimbam nici macar o usa,mama mea e foarte bolnava,are probleme cu picioarele si nu poate lucra,tatăl meu lucreaza pe un salariu minim pe economie cu care ne intretinem,o sora de 7 ani care e la scoala,si isi doreste sa aiba si ea o casa frumoasa cum au si alti copii,va rog din suflet sa ne ajutati,chiar avem mare nevoie.acesta este numărul meu:0752909265.Multumesc
costea (2017-01-19 21:27:04)
Va rugam frumos ajutati aceasta familie care nu au nicun sprijin si nicun ajutor de la nimeniei dv sunteti singura lor sansa de a I salva si a trai o viata decenta sunt patru persoane care traiesc o viata cumplita si lipsita de tot o familie fara nicun venit .va multumes si sper sa I sunati pe nr acesta de telefon eu cred ca dumnezeu exista printre oameni ca voi b uni . 0763437433 .
costea (2017-01-19 21:25:58)
Va rugam frumos ajutati aceasta familie care nu au nicun sprijin si nicun ajutor de la nimeniei dv sunteti singura lor sansa de a I salva si a trai o viata decenta sunt patru persoane care traiesc o viata cumplita si lipsita de tot o familie fara nicun venit .va multumes si sper sa I sunati pe nr acesta de telefon eu cred ca dumnezeu exista printre oameni ca voi b uni . 0763437433 .
Bergheva Lenuta (2017-01-19 20:06:46)
Buna seara va rog din suflet emisiunea Protv.echipa visurilacheie datimi un răspuns pe nr.acesta0754778293 va implorăm ne puteți ajuta si pe noi la dv.nea m-ai rămas o șansă sotul meu are doar 30 de ani dar este bolnav si tot muncește să aducă la copiii ce au nevoie avem 3 copilașii si vrem să-i facem fericiți copilașii se numesc Georgică, Sabina, si Lorena are vhrstra de 8,7, si doi anișori va rugam tare mult ajutatine si pe noi va rugam mult datine un răspuns mulțumim. Cu respect si mult succes hn tot ce va DORITI tuturor echipei Protv.
Farcas Mariana (2017-01-18 15:24:30)
Buna ziu vreu sa imi ajut familia locuiesc 9 persoane intro camere va rog frumos sa ma sunati
Manea Lenuta (2017-01-17 22:51:35)
Buna ma numesc Stoica Carla sunt fata a lu Manea Lenuta si este bolnava cu inima si cu tensiunea si tata a murit de craciun a fost depistat de cancer si am rugămintea sa o ajutam că ea nu are posibilitatea sa renoveze pt ca ea matura niste scări si nu câștigă destul pt a renova si are grija si de nepoata a mea si va mulțumesc din suflet.
Dorina Dumitru (2017-01-17 09:20:34)
Bună ziua, doresc în câteva cuvinte să vă spun povestea mea.Locuisc intr-o casă bătrânească moștenire de la bunicii paterni foarte șubredă.In anul 2015 soțul meu a fost depistat cu cancer stadiul 4,a făcut chimioterapie timp de aproape 1 an iar anul trecut a decedat, trăiesc în casă cu fiica mea care este acum in clasa a 6,iar clasa a 5 a terminat-o cu 8.78 și C un mama mea care are 79 de ani,eu am 49 de ani și sunt în șomaj, anul trecut am fost diagnosticata cu virusul hepatic C,nu dispun de banii necesari pentru a repara casa în care stăm.Va mulțumesc pentru timpul acordat și pentru lecturarea mesajului pe care l-am scris.Cu stimă Dorina Dumitru.
Ionica ana mara (2017-01-17 08:07:10)
Buna.!!! M. ia zis cineva mai in varsta ca numele meu. Mara se defineste intr- un destin amar,,, mama mea nu a putut sa ma creasca voia sa scape de mine deoarece in anii. 80 era o rusine sa faci copii de fata mare si asa din mila sa nu ajung la orfelinat m- a crescut bunica mea care mai avea 9 copii, va dati seama cu atatia copii si singura nu era viata usoara abia se descurca sa ne hraneasca facea sobe prin sat si tot timp era plecata asa ca am crescut mai mult cu unchii mei, pe la 12 ani bunica a avut un accident pe unde lucra nustiu ecsact ce s-a intimplat dar a fost gasita moarta pe drumul spre casa, nu voi uita niciodata ziua de dinaintea ****** bunicii plecase dimineata si dupa vreo ora s-a intors cu o poala de oua si un blid cu jumari si mi le-a dat mie spunidumi "ia fugi si faceti sa mancati ca eu plec la munca" si asa a fost despartirea de ea sufletul meu bun care -crescut,, am ramas orfana desi aveam mama dar nu i, a pasat de mine nici asa, am avut noroc cu sora bunicii care era si NASA mea ca si-a facut mila si m-a luat la ea ,am stat la NASA pana la 16 ani dar pnt ca avea un baiat mai mare si era invidios ca eram si eu acolo erau mereu certuri pe tema asta asa ca m-am intors acasa la bunica .nu a durat o luna si am cunoscut un baiat cu sufletul bun era singura persoana dupa bunica care mi vorbea din suflet su parca ma apara de toate relele, relatia a durat vreo 2 ani si apoi ne, am casatorit, parintii lui erau si au ramas niste oameni neiubitori de copii si de nimic se iubeau doar pe ei asa ca am avut zile grele cat am locuit acolo si asa ne-am hotarat sa ne construim un cuib al nostru, din ce castiga. sotul vara adunam si cumparam materiale pnt casuta care pana la urma am reusit sa o facem cum am putut nu a fost prea usor pnt ca nu aveam lumina si tot ce era necesari va dati seama si venise pe lume si primul copil, dar cu ajutorul lui dumnezeu ne-am facut cat am putut sa putem locui decent, dupa 3 ani de la primul baiat a venit si al doilea apoi al treilea baiat si parca era nevoie de mai mult, sotul meu pleca tot timpul la munca prin tara iar ultima data si, a gasit un servici bun era angajat si salariul era bun dar era greu pnt mine, eu in Iasi si sotul in Constanta asa ca ne-am hotarat sa ne mutam in Constanta, am gasit intro comuna prin cineva o chirie si ne-am mutat acolo apoi pnt ca prin chirii era greu am zis sa cautam un loc sa ne facem o casa noua si sa nu ne, mai intoarcem la Iasi, asa ca ne-am apucat de munca sotul a facut un imprumut si am reusit in 2008 sa ne facem o casuta noua in care ne, am si mutat desi nu era terminata decat o camera dar pe parcursul a doi ani am mai facut cate ceva dar nu suficient cei care ne-au ajutat la acoperisi au lasat numai gauri de suruburi si ne ploua mereu in casa cand afara ploua. In 2012 pe sot l, au dat afara de la munca pnt ca nu putea sa mai suporte transportul si se faceau si restructurari asa ca a inceput greul sotul muncea doar vara iar iarna era foarte greu am uitat sa va spun ca in 2012 am mai născut un baiel al patrulea copil iar in 2014 a venit si al cincilea copil era fetita, sotul muncea peste tot pe unde gasea dar din cauza ca nu era totul bine greutatile m. au ajuns pe mine, acum 6 luni am cazut in depresie, 2 luni au fost de cosmar asa ca sotul a stat acasa cu mine, cand mi, am mai revenit puţin sotul a găsit de munca la reciclari dar fiind slabit si nealimentat la timp a venit intro zi acasa spunindumi ca nu mai poate se simtea din ce in ce mai rău asa ca am chemat salvarea si la spital a aflat ca are Tuberculoza, va dati seama a trebuit sa ne internam toata familia ca sa facem teste si analize pnt ca sotul era pozitiv, intro saptamana am facut analize si doar cel mare de 18 ani si baiatul de 4 ani au iesit suspecti si au ramas internati la sectia pediatrie Palazu iar sotul tot acolo dar la adulti asta s-a intimplat in noiembrie si au stat internati pana pe22 decembrie anul trecut, nu va spun ce greu mi-a fost am ramas cu 3 copii fara lemne fara bani de alimente fara sprijin pnt ca nu avem pe nimeni, am fost la Primarul de aici si m, a ajutat cu 500 kg lemne, un kg zahar, unul de orez si unul de ulei atat. Sotul a venit acasa foarte slabit pnt ca boala lui a fost de gradul 3 asa ca are nevoie de recuperare cam un an de zile ,cei doi copii care au fost suspecti sunt sub tratament pnt inca 6 luni au nevoie de hrana consistenta, ne descurcam foarte greu pnt ca acum traim din alocatia de 300 Ron, nu mai spun ca doar un dormitor putem incalzi si dormim toti acolo ,acum doua zile am auzit un zgomot puternic cazuse tavanul la bucatarie asta din cauza condesului fiind facut din rigips ieftin a cedat asa ca acum fac mancare tot in dormitor pnt ca e prea frig si curent sa gatesc in bucatarie, ce mai pot spune doar ca am nevoie de ajutorul vostru, baia nu e terminata si casa nefiind izolata apa ingheata mereu, mai avem multe de facut dar nu cred ca vom mai reusi candva sa terminam, copii cresc si au multe nevoi, ma opresc aici si daca voi hotarati ca ati putea sa ma ajutati loc in com. Comana, str, noua, nr 5 Constanta, nr de tel, 0745484989 ,multumesc si va astep sa va spun povestea mea mai pe larg aici e doar o parte din ea.
ciurea georgiana-gabriela (2017-01-16 18:58:08)
Buna seara!As dori din suflet sa puteri veni la Constanta.Sotul meu are o casa batraneasca care in momentul de fata sta sa cada.Momentan stăm cu chirie eu sotul si cei trei copiii.As vrea din tot sufletul sa ne putem muta pana in vara aceasta...ca deja nu mai suportam situatia!As vrea daca se poate sa pot sa stiu daca măcar a fost citit mesajul....ca voi mai sunteti speranta noastră!Va pup si sunteti super tari(toata echipa).