Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

05 Ianuarie 2017, 10:42

	Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

Daca vei cauta in adancul sufletului tau, vei descoperi o cheie cu super puteri, cea care poate deschide visurile unor oameni care merita ajutorul nostru! 

Viata poate darama oameni, dar nu le poate narui visurile! Daca stii o familie care merita sa aiba un trai mai bun si o casa adevarata, complet utilata, in care sa-si creeze amintiri de neuitat, intra pe visurilacheie.protv.ro si spune-ne povestea ei! 

In primele trei sezoane, echipa Visuri la cheie a mers zeci de mii de kilometri prin tara, a petrecut sute de ore pe santier impreuna cu constructori si voluntari, a facut planuri si a pus foarte mult suflet in fiecare proiect, iar 25 de familii cu care soarta a fost dura au primit sansa la o viata mai buna si motive sa zambeasca in fiecare zi. Insa toate acestea nu ar fi fost posibile fara ajutorul celor care au facut cunoscute povestile unor familii extraordinare care aveau nevoie de ajutor. Acestia s-au implicat activ pentru a schimba destine si pentru a implini  visuri frumoase.

Emisiunea Visuri la cheie le-a adus de fiecare data romanilor emotie, inspiratie, bucurie, lacrimi de fericire si motive sa creada ca dorintele pot deveni realitate cu ajutorul oamenilor.



Implica-te, fii alaturi de cei care au nevoie de ajutor, fa-le cunoscuta povestea si impreuna vom cladi Visuri la cheie!

Visuri la cheie – Crede in oameni! 

FULLSCREEN
Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

Carabulea Bucur Mirela (2017-01-24 16:38:24)
Buna ziua asi dori din suflet daca se poate sa faceti o minune .pentru sora mea care are 3 copii ,Este foarte necajita deoarece sta cu chirie ea nu lucreaza este divortata .Din casatorie au rezultat 2 baieti Cel mare are 16 si o luna si este diagnosticat cu paralizie cerebrala gradul accentuat . Cel de al doilea are 11si 6 luni este elev si invata bine are si el un vis sa ajunga footbalist .Din concubinajul actual are o fetita de 9 ani si 2 luni eleva cu rezultate foare bune este prima pe clasa .,cu toate ca si ea sa nascut prematur si cu un strabism accentuat la ochisori,Venitul lunar este alocatia copiilor plus o indemnizatie de insotitor in valoare de 969lei si fara carte de munca .Venitu concubinului este neclar ptr ca lucreaza cu ziua la lopata .Sincer mi se rupe sufletul ptr ca ii vad cum se chinuie si cheltuilile sunt mari pe mancare tratamente de multe ori nu pot face fata cu chiria iar eu nu pot sa ii ajut ptr ca sunt casnica si cu probleme de sanatate .Mi -asi dori din suflet sa puteti sa faceti o minune si pentru ei sa poata zambi si trai fericiti .Ar fi multumiti cu orice numai sa aibe un acoperis asupra capul, Mai ales ca proprietari imobilului dupa 8 ani de chirie iau marit chiria fara noi inbunatatiri si practic nu au unde merge . Va multumesc din suflet astept raspunsul dumneavoastra .Comuna Scurtu Mare JUD Teleorman.
Borobeica Adriana (2017-01-23 23:03:02)
Sunt Borobeica Adriana, suntem o familie de 10 copii, iar mama este foarte necăjita si spera intr-o minune ca ii va veni si ei cineva in ajutor ne ploua in casa, pereții sunt plini de mucegai, tanele sta sa cada, sobele numai trag si sunt distruse, daca ați putea sa faceți ceva sa ne ajutați, va mulțumesc si aștept răspuns de la dumneavoastra. Sunt din Oltenița strada Matei Basarab numărul 1A, județul Călărași.
Borobeica Adriana (2017-01-23 23:02:14)
Sunt Borobeica Adriana, suntem o familie de 10 copii, iar mama este foarte necăjita si spera intr-o minune ca ii va veni si ei cineva in ajutor ne ploua in casa, pereții sunt plini de mucegai, tanele sta sa cada, sobele numai trag si sunt distruse, daca ați putea sa faceți ceva sa ne ajutați, va mulțumesc si aștept răspuns de la dumneavoastra. Sunt din Oltenița strada Matei Basarab numărul 1A, județul Călărași.
Raus Andreea Valentina (2017-01-23 16:25:20)
Buna ziua! Ma numesc Andreea si as vrea sa o ajutati pe prietena mea Ungureanu Alina . Ia are doua fete . la prima fata ta parintii nu sau inteles si au divortat iar fata ramas la ea . El nui plateste pensia alimentara . Iar fata cea mica tatal nu a vruto. Se descurca singura sta cu parintii ei intr-o casa cu doua camere care sta sa se darame. Nu are posibilitate sa o refaca ! Are nevoie mare de ajutorul vostru. Astept cu nerabdare raspunsul vostru.????????????
Ionut Alexandru ghegea (2017-01-23 14:25:18)
Buna ziua! Am un prieten care are mare nevoie de casa. S-e nm.Costel neagu! An urma cu sapte Ani asi facuse si el casa cu doua camere.pe un teren la cineva. Si apoi a fost dat afara de c-ei de acolo! Pacat un baiat cu minte munceste de la varsta de zece ani.nu are pe nimeni mama lui a decedat pe cand avea el 13 Ani.el acum locueste pe unde lucreaza la animale. Pe un salariu de 500 lei.nu are putere sa isi stranga ptr. Asi face casa... Poate al puteti ajuta voi. Iati face cea mai mare vis! V-a multumesc anticipat. Nr. Meu de contact 0734033736... din PH FILIPESTII DE PADURE SAT DITESTI
Molagean Selda Dylara (2017-01-23 02:04:55)
Buna seara Visuri la Cheie as avea nevoie de ajutorul vostru,dar nu stiu cum sa spun ca îmi cam este oarecum sa nu rada alții de mine... As vrea daca ati dori sa îmi lasati un mesaj pe email sa va spun povestea mea,as fi bucuroasa. O seara cat mai frumoasa va pup si sunteti o echipa de vis.
RACOVITA CARMEN PAUL (2017-01-22 15:49:04)
Va rog din suflet sa ajutati un tatic care are 50 de ani nu are servici si are 6 copii si sotia este moarta acum 6 ani a murit stand la masa cu el a facut atac cerebral. Acest tatic se chiama Bogean Sandel locuieste in comuna Nitchidorf oras Buzias judet Timis telefon 0734089413 va multumesc din suflet
RACOVITA CARMEN PAUL (2017-01-22 15:47:50)
Va rog din suflet sa ajutati un tatic care are 50 de ani nu are servici si are 6 copii si sotia este moarta acum 6 ani a murit stand la masa cu el a facut atac cerebral. Acest tatic se chiama Bogean Sandel locuieste in comuna Nitchidorf oras Buzias judet Timis telefon 0734089413 va multumesc din suflet
Cosareanu marei (2017-01-22 10:14:02)
Cum verific daca inscrierea mi-a reusit?
Elena Claudia Pop (2017-01-21 18:54:32)
Buna Visuri la Cheie dorinta mea este sa o ajut pe mama sa aiba o casa mai buna, am facut tot ce am putut sa ii ofer o viata mai buna este vaduva de 27 ani si ne-a crescut singura pe mine si sora mea apoi cand au inceput reducerile de personal de la CFR a fost printre primii disponibilizati pe motiv de sanatate fost 10 ani fara vreun venit am fost destul de sarace dar pe cat am putut am facut ceva pentru casa acum in plina iarna nu avem centrala de apartament datorita generozitatii colegilor mei de serviciu am primit o sobita pe gaz sa nu inghetam de frig eu din cauza frigului am ceva probleme de sanatate dar vor trece stiu ca sunt si alte familii mult mai neajutorate ca mine dar daca as putea as vrea sa isi vada si ea casuta pentru care a suferit foarte mult putin aranjata va multumesc mult.