Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

05 Ianuarie 2017, 10:42

	Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

Daca vei cauta in adancul sufletului tau, vei descoperi o cheie cu super puteri, cea care poate deschide visurile unor oameni care merita ajutorul nostru! 

Viata poate darama oameni, dar nu le poate narui visurile! Daca stii o familie care merita sa aiba un trai mai bun si o casa adevarata, complet utilata, in care sa-si creeze amintiri de neuitat, intra pe visurilacheie.protv.ro si spune-ne povestea ei! 

In primele trei sezoane, echipa Visuri la cheie a mers zeci de mii de kilometri prin tara, a petrecut sute de ore pe santier impreuna cu constructori si voluntari, a facut planuri si a pus foarte mult suflet in fiecare proiect, iar 25 de familii cu care soarta a fost dura au primit sansa la o viata mai buna si motive sa zambeasca in fiecare zi. Insa toate acestea nu ar fi fost posibile fara ajutorul celor care au facut cunoscute povestile unor familii extraordinare care aveau nevoie de ajutor. Acestia s-au implicat activ pentru a schimba destine si pentru a implini  visuri frumoase.

Emisiunea Visuri la cheie le-a adus de fiecare data romanilor emotie, inspiratie, bucurie, lacrimi de fericire si motive sa creada ca dorintele pot deveni realitate cu ajutorul oamenilor.



Implica-te, fii alaturi de cei care au nevoie de ajutor, fa-le cunoscuta povestea si impreuna vom cladi Visuri la cheie!

Visuri la cheie – Crede in oameni! 

FULLSCREEN
Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

Pîrvu Gina (2017-05-09 10:28:49)
Bună ziua echipă abia aștept să vă urmăresc la tv.Am trimis și eu un formular de înscriere la emisiune și noaptea la ora 00.30 am primit un mesaj de la un nr de tel necunoscut care spunea așa. Dumneavoastră sunteți de la apus la cheie. Aș dori să știu dacă e de la echipă mesajul sau cineva o fi făcut vreo glumă. Vă mulțumesc dacă îmi răspundeți. 0755939840
Raluca Militaru (2017-05-08 22:39:05)
Draga echipă, va scriu doar pentru a îndeplini dorința fetiței mele,care a fost diagnosticata de curând cu diabet.Își dorește camera ei.Atât!I-am promis că va scriu si trebuia să mă țin de cuvânt. Suntem o familie frumoasă, formată din mami,tati si cei trei copilași,Miruna,Monica si Alex.Am muncit din greu pt căsuța noastră,am construit cu drag,dar foarte greu.Ratele la bănci nu ne mai permit să mai lucram la casa,iar boala fetiței e o încercare grea pentru noi.Vă pupam cu drag!
ciocoitei georgian bogdan (2017-05-06 22:29:03)
Draga si iubita echipa de la Visul la chee. Vreau sa va spun ca pentru multi oameni sunteti un vis frumos si intelegem ca daca ati putea ati indeplini multe vise si de aceea ne bucuram mult si urmarim aceasta emisiune .M -am gandit sa va povestesc si eu despre o familie rau zbuciumata de soarta dar care este compusa din suflete sensibile si talentate .Este vorba de familia matusei mele care este compusa din matusa Cistina care este divortata de multi ani si trei fete talentate si cu diferite probleme de sanatate .Cea mare 20 ani este studenta la Iasi in primul an unde a intrat prima fiind olimpica pe tara la creatie si vestimentatie priceputa in tot ce inseamna arta creatie desen muzica dans etc dar sufera cu inima si are gusa diforma ;cea mijlocie are 16 ani eleva la liceul din localitate suferin inca de mica de asm bronsic avand si ea inclinatii artistice muzica dans ; cea mica 15 ani este la liceul de arte din botosani sectia instrumentala oboi talent inascut singura a invatat sa cante la orga neavand nici un indrumator suferind si ea este alergica si de multe ori aceasta boala o incurca la suflat dar ii place si nu in ultimul rand matusa care este invatatoatre navetista la o scoala cu simultane si are este operata de cancer la col uterin de 8 luni fiind inca in observatie si sta cu frica ca poate sa recidiveze .Au un apartament cu trei camere in care nu au investit deoarece un sarariu nu la ajungea nici pentu mancare .Sunt multe de spus dar consider ca aceste cateva cuvinte v-au starnit curiozitatea si poate ne vom mai auzi. Deasemeni cred ca aceste suflete merita si ele o soarta mai buna . Va multumesc pentu rabdare si intelegere si astept cu drag emisiunea voastra.
ciocoitei georgian bogdan (2017-05-06 22:26:50)
Draga si iubita echipa de la Visul la chee. Vreau sa va spun ca pentru multi oameni sunteti un vis frumos si intelegem ca daca ati putea ati indeplini multe vise si de aceea ne bucuram mult si urmarim aceasta emisiune .M -am gandit sa va povestesc si eu despre o familie rau zbuciumata de soarta dar care este compusa din suflete sensibile si talentate .Este vorba de familia matusei mele care este compusa din matusa Cistina care este divortata de multi ani si trei fete talentate si cu diferite probleme de sanatate .Cea mare 20 ani este studenta la Iasi in primul an unde a intrat prima fiind olimpica pe tara la creatie si vestimentatie priceputa in tot ce inseamna arta creatie desen muzica dans etc dar sufera cu inima si are gusa diforma ;cea mijlocie are 16 ani eleva la liceul din localitate suferin inca de mica de asm bronsic avand si ea inclinatii artistice muzica dans ; cea mica 15 ani este la liceul de arte din botosani sectia instrumentala oboi talent inascut singura a invatat sa cante la orga neavand nici un indrumator suferind si ea este alergica si de multe ori aceasta boala o incurca la suflat dar ii place si nu in ultimul rand matusa care este invatatoatre navetista la o scoala cu simultane si are este operata de cancer la col uterin de 8 luni fiind inca in observatie si sta cu frica ca poate sa recidiveze .Au un apartament cu trei camere in care nu au investit deoarece un sarariu nu la ajungea nici pentu mancare .Sunt multe de spus dar consider ca aceste cateva cuvinte v-au starnit curiozitatea si poate ne vom mai auzi. Deasemeni cred ca aceste suflete merita si ele o soarta mai buna . Va multumesc pentu rabdare si intelegere si astept cu drag emisiunea voastra.
Terletchi marinela (2017-05-05 22:50:29)
Buna seara as dori din suflet sa o ajutati pe mama mea este din comuna stefan cel mare judetul calarasi este bolnava nu vede bine la o mana are decat 4 degete si singura se chinuie sa isi spele sa isi faca mancare
Lenuta Bergheva (2017-05-05 18:55:26)
Buna ziua oameni cu suflet bun va implorăm ajutatine si pe noi va rugam tare mult suntem o familie necăjită avem 3 copiii și au un vis foarte mare și nu avem posibilitate sa hndeplinim visul la copii va rugam tare mult ajutatine si pe noi va rugam datine un răspuns pe nr acesta 0754778283 va rugam mult trăim doar din ajutorul social si alocatia copiilor va rugam tare mult pe dv.echipa Visuri la Cheie la dv.nea mai rămas o Sperantă va rugam datine un răspuns măcar să știm ceva nu avem apă nu avem curent electric avem tras de la cineva vă rog frumos ajutatima sa hmi fac și eu copilașii mei fericiți va mulțumim și vă dorim mult succes tuturor echipei Visuri la Cheie.
Baluță Gheorghiță Florin (2017-05-02 20:28:24)
Bună seara suntem o familie greu încercată de Dumnezeu.am fost înzestrați cu trei copiii dintre care primul a murit,fetiță cu o malformații la inima,operata la un an jumătate după care a suferit un stop cardio respirator din care a rezultat tetrapareza spastica al treilea este sănătos. Eu capu familie am suferit un grav accident de muncă având amândouă picioarele rupte din 2009 pana în decembrie 2016 am suferit numai operați la ambele picioare și eu și soția am rezistat la toate încercările care nilea dat soarta,locuim într-o casa din chirpici cu doua camere într-o camera dormim patru suflete și în cealaltă facem mâncare. Soția este cea care a indurat zile și nopți mai ales cu fetita care nu sta o clipa fără ajutorul nostru,este dependenta de noi,casa este bătrânesca deja a început sa se surpe eu nu mai pot munci ca sa pot sa le fac o viata mai frumoasa am apelat la ajutorul dumneavoastră find fer convins ca ne puteți ajuta asa cum ați ajutat atâta lume care au trecut prin ce trecem și noi va rugam frumos sa soluționate cazul și pt a va convinge puteți veni la fata locului,cu mult respect familia Baluță Gheorghiță Florin Comuna cosesti sat Jupanesti județul Argeș Numărul de telefon 0761376805 Va așteptăm
lungu florin (2017-04-24 10:31:22)
Buna ziua.ma numesc Lungu Flori.Am cunoscut o doamna care cred ca "visuri la cheie"bucuria realizarii in ultima perioada a vietii,spun asa deoarece in noiembrie 2016 a descoperit ca are cancer tiroidian si pulmonar in metastaza.Locuieste in localitatea Cretesti,com.Vidra,jud.Ilfov,str.valea luncii nr.19.imobilul respectiv este deplorabil.A dorit sa faca alt imobil dar a fost pacalita si sa ales cu o baraca de nelocuit.Cu toate aceste probleme are in grija 10 catei si 9 pisici pe care ii rasfata.Pe ea sa abandonat si visul de a avea o locuinta decenta la fel.Nu sunt in masura sa spun daca merita sau nu,insa dv a-ti putea decide daca va-ti confrunta cu realitatea.Nr.pt.contactare de verificare 0787680784.Va multumesc anticipat pt.bucuria adusa in inimile triste si coplesite de greutatile vietii.
Stancu Mihaela Daniela (2017-04-24 09:43:16)
Buna ziua,,am trimis si eu un formular cu povestea familiei mele pt inscriere ,dar nu mai stiu nimic daca a fost sau nu selectata,,Va rog frumos daca puteti sa- mi spuneti,,pentru a nu mai imi face sperante,, VA ROG FRUMOS.!!!
Vasile Mariana (2017-04-22 01:24:07)
Bune seara ma numesc Poiana Mariana Puteti sa ne ajutati si pe noi va rugam din suflet?! Sunt 8 copii multi dintre ei sunt bolnavi si chiar as vrea sa ne ajutati va rugam frumos din toata inima tot sufletul sa ne ajutati chiar avem nevoie de o casa unde se fie curat si frumos.Va rugam frumos,va rugam mult Puteti sa sunați la numarul (0728986335) Va asteptam cu mare drag va rugam mult noi nu mai putem sa trăim asa noi am vrea sa ne puteti ajuta cum ii ajutati si pe alți nevoiași ca si noi. Va multumim!