Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

05 Ianuarie 2017, 10:42

	Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

Daca vei cauta in adancul sufletului tau, vei descoperi o cheie cu super puteri, cea care poate deschide visurile unor oameni care merita ajutorul nostru! 

Viata poate darama oameni, dar nu le poate narui visurile! Daca stii o familie care merita sa aiba un trai mai bun si o casa adevarata, complet utilata, in care sa-si creeze amintiri de neuitat, intra pe visurilacheie.protv.ro si spune-ne povestea ei! 

In primele trei sezoane, echipa Visuri la cheie a mers zeci de mii de kilometri prin tara, a petrecut sute de ore pe santier impreuna cu constructori si voluntari, a facut planuri si a pus foarte mult suflet in fiecare proiect, iar 25 de familii cu care soarta a fost dura au primit sansa la o viata mai buna si motive sa zambeasca in fiecare zi. Insa toate acestea nu ar fi fost posibile fara ajutorul celor care au facut cunoscute povestile unor familii extraordinare care aveau nevoie de ajutor. Acestia s-au implicat activ pentru a schimba destine si pentru a implini  visuri frumoase.

Emisiunea Visuri la cheie le-a adus de fiecare data romanilor emotie, inspiratie, bucurie, lacrimi de fericire si motive sa creada ca dorintele pot deveni realitate cu ajutorul oamenilor.



Implica-te, fii alaturi de cei care au nevoie de ajutor, fa-le cunoscuta povestea si impreuna vom cladi Visuri la cheie!

Visuri la cheie – Crede in oameni! 

FULLSCREEN
Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

Tache nicolaie (2017-01-14 18:12:41)
Buna ziua va rog ajutatine și pe noi că avem probleme cu casa ie forte dărâmată an iarna asta osa cada casa pe noi va rugam frumoasa ajutatine suntem 10 persoane avem decât o camera și un hol forte mic și dărâmat suntem foarte săraci nu avem lemne nu avem posibilități să cumpărăm trăim după o zi pe alta va rog frumos sa ma ajutați când se topește zăpada sau ploua ne intra apa an casa acoperișul nu osa reziste an iarna asta va rog frumos daca aveți placere sa ne ajutați osa va las și adresa .Ploiești Berceni PH com Berceni strada.gradinari ne.535 și DC aveți placere sa ne ajutați va las ne de telefon 0799661824 Va multumesc frumos
Tache nicolaie (2017-01-14 18:11:17)
Buna ziua va rog ajutatine și pe noi că avem probleme cu casa ie forte dărâmată an iarna asta osa cada casa pe noi va rugam frumoasa ajutatine suntem 10 persoane avem decât o camera și un hol forte mic și dărâmat suntem foarte săraci nu avem lemne nu avem posibilități să cumpărăm trăim după o zi pe alta va rog frumos sa ma ajutați când se topește zăpada sau ploua ne intra apa an casa acoperișul nu osa reziste an iarna asta va rog frumos daca aveți placere sa ne ajutați osa va las și adresa .Ploiești Berceni PH com Berceni strada.gradinari ne.535 și DC aveți placere sa ne ajutați va las ne de telefon 0799661824 Va multumesc frumos
Olga Ditot (2017-01-14 17:00:42)
Va scriu pentru sora mea Doroftei Mariana care are o fata cu handicap locomotor și nu numai. Au o casa in Mărășești,Jud. Vrancea din 2004 ( transformata din una veche) și pe care cu mare greu reușește să o îmbunătățească. Oricât ne-am chinuit să o ajutam, pesimismul ei a învins. Și-a dorit întotdeauna o terasa pentru fata ei Oana căreia îi place să simtă soarele pe fațã, să se plimbe dar problemele de sănătate și lipsa banilor nu le ajuta. Deoarece lichidul îi inunda creierul și îi dă probleme din ce in ce mai mari cu vederea, cu coordonarea mâinilor și posibilitatea de a vorbi , sora mea probabil că nu putea să fie decât pesimista. Întotdeauna am căutat metode sa-i redau pofta de viață, dar nu am reușit. Ultima mea încercare de a o ajuta este acest mesaj și emisiunea dumneavoastră care a schimbat multe vieți. Probabil că ar fi supărată pe mine daca ar afla că v-am scris dar fericirea lor dupã, o va determina sa mă iubească mai mult și să creadă că i se pot întâmpla și lucruri bune. Eu va mulțumesc pentru că existați, că aduceți speranțe de mai bine și dacă sora și nepoata merita salvate, vă așteptăm cu mare drag. Va îmbrățișează optimista Olga Ditot. Telefon 0744671139 Nu postați , va rog. Nu vreau sa le poată citi cineva din familie. Mai ales sora mea. Va mulțumesc.
Olga Ditot (2017-01-14 16:59:01)
Va scriu pentru sora mea Doroftei Mariana care are o fata cu handicap locomotor și nu numai. Au o casa in Mărășești,Jud. Vrancea din 2004 ( transformata din una veche) și pe care cu mare greu reușește să o îmbunătățească. Oricât ne-am chinuit să o ajutam, pesimismul ei a învins. Și-a dorit întotdeauna o terasa pentru fata ei Oana căreia îi place să simtă soarele pe fațã, să se plimbe dar problemele de sănătate și lipsa banilor nu le ajuta. Deoarece lichidul îi inunda creierul și îi dă probleme din ce in ce mai mari cu vederea, cu coordonarea mâinilor și posibilitatea de a vorbi , sora mea probabil că nu putea să fie decât pesimista. Întotdeauna am căutat metode sa-i redau pofta de viață, dar nu am reușit. Ultima mea încercare de a o ajuta este acest mesaj și emisiunea dumneavoastră care a schimbat multe vieți. Probabil că ar fi supărată pe mine daca ar afla că v-am scris dar fericirea lor dupã, o va determina sa mă iubească mai mult și să creadă că i se pot întâmpla și lucruri bune. Eu va mulțumesc pentru că existați, că aduceți speranțe de mai bine și dacă sora și nepoata merita salvate, vă așteptăm cu mare drag. Va îmbrățișează optimista Olga Ditot. Telefon 0744671139 Nu postați , va rog. Nu vreau sa le poată citi cineva din familie. Mai ales sora mea. Va mulțumesc.
Olga Ditot (2017-01-14 16:57:05)
Va scriu pentru sora mea Doroftei Mariana care are o fata cu handicap locomotor și nu numai. Au o casa in Mărășești,Jud. Vrancea din 2004 ( transformata din una veche) și pe care cu mare greu reușește să o îmbunătățească. Oricât ne-am chinuit să o ajutam, pesimismul ei a învins. Și-a dorit întotdeauna o terasa pentru fata ei Oana căreia îi place să simtă soarele pe fațã, să se plimbe dar problemele de sănătate și lipsa banilor nu le ajuta. Deoarece lichidul îi inunda creierul și îi dă probleme din ce in ce mai mari cu vederea, cu coordonarea mâinilor și posibilitatea de a vorbi , sora mea probabil că nu putea să fie decât pesimista. Întotdeauna am căutat metode sa-i redau pofta de viață, dar nu am reușit. Ultima mea încercare de a o ajuta este acest mesaj și emisiunea dumneavoastră care a schimbat multe vieți. Probabil că ar fi supărată pe mine daca ar afla că v-am scris dar fericirea lor dupã, o va determina sa mă iubească mai mult și să creadă că i se pot întâmpla și lucruri bune. Eu va mulțumesc pentru că existați, că aduceți speranțe de mai bine și dacă sora și nepoata merita salvate, vă așteptăm cu mare drag. Va îmbrățișează optimista Olga Ditot. Telefon 0744671139
Ioncio Ionuț Bogdan (2017-01-14 15:56:50)
Îmi doresc ca acest mesaj sa îl vedeți și sa îl citiți ma numesc ioncio Ionuț Bogdan am 36 de ani și îmi doresc sa le ofer familiei mele un adăpost mai bun dar nu pot din cauza financiara am doi feciori și îmi doresc Sa le ofer un cămin frumos am și o problema de sănătate de 2ani super de inima iau și tratament va mulțumesc va rog sa ma contactati0743374864
Cristi (2017-01-13 14:10:32)
Sunt o familie foarte săraci nu au niciun venit aduc doar alocația copiilor au casa veche din pământ și paie casa bătrânesc copii de 14 și 16 părinți de 49 și 50 și va rog dacă aveți plăcerea și buna dispoziție puței sa ma contactați la acest număru acesta0743185822 și va aștept ********* dumneavoastră
toth istvan (2017-01-12 20:12:34)
Buna ziua ma numesc istvan si as vrea sa citiți mesajul meu, multumesc! Familia mea este compus asa 1 eu. 2 sotia. 3 copilu de 2 ani. 4 o surioara de 7 ani.5 o sora de 20 de ani( sora mea sa nascut copila normala dar la 6 luni din cauza bunici mele ea a devenit surdo muta.si ea asa a crescut pana acuma). 6 este tata de 44 de ani nu lucra si nici nu a lucrat ca angajat nici o data dar ca zilier(momentan lucreaza cu un cal si caruta). 7 mama carei casnica( sufera fe 5 diferite boli). 8 strabunica de 93 de ani. Deci noi toti (8 insi) traim.intro casa foarte veeche facuta de strabunici candva. Casa noastra este foarta mica si deja arata dezastru nu ne permitemi sa renovam sa facem o baie o bucatarie. Noi asa ne chinuim. Va rog sa ma contactati si va spun si alte probleme si lucruri. Multumesc frumos. Telefon 0748777500
Glisca Ana (2017-01-12 19:01:36)
Bună seara,mă numesc Glisca Ana,am zis să-mi încerc norocul totuși. Acum câteva luni mama mea a plecat în străinătate pentru a ne întreține, din păcate pentru mine mi-a ratat aniversarea de naștere care cred că e cea mai importantă,am împlinit un deceniu departe de ființa care mi-a dat naștere, chiar dacă aveam un tort și prieteni care să mă susțină,dorul era prea mare,nopți nedormite sau consumate pe lacrimi amare.Când s-a întors am fost fericită, s-a angajat la o patiserie, după câteva luni problemele de sănătate ale bunicii mele au apărut,nu mai putea călca într-un picior, au fost nevoiți să-i pună o proteză de șold.Nu are mediul potrivit care să-i ofere un somn liniștit și un confort bun.Aș vrea tare mult să mă ajutați să-i fac o surpriză părinților, bunicii și fratelui mic. Oricât de mic ar fi ajutorul, ar fi îndeajuns.
Stroe Maria (2017-01-12 18:15:03)
Bună seara numele meu e Maria sunt din Șandra județul Timiș acum 4 ani mi-a ars casa în trun incendiu primarul din Șandra nu ma ajutat cu nimic risc să ajung în drum cu 3 copii minori locuință în care stăm trebuie să o eliberez pe 1martie nu stiu ce voi face am nevoie de ajutor pentru nu a rămîne în stradă cu copiii