Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

05 Ianuarie 2017, 10:42

	Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

Daca vei cauta in adancul sufletului tau, vei descoperi o cheie cu super puteri, cea care poate deschide visurile unor oameni care merita ajutorul nostru! 

Viata poate darama oameni, dar nu le poate narui visurile! Daca stii o familie care merita sa aiba un trai mai bun si o casa adevarata, complet utilata, in care sa-si creeze amintiri de neuitat, intra pe visurilacheie.protv.ro si spune-ne povestea ei! 

In primele trei sezoane, echipa Visuri la cheie a mers zeci de mii de kilometri prin tara, a petrecut sute de ore pe santier impreuna cu constructori si voluntari, a facut planuri si a pus foarte mult suflet in fiecare proiect, iar 25 de familii cu care soarta a fost dura au primit sansa la o viata mai buna si motive sa zambeasca in fiecare zi. Insa toate acestea nu ar fi fost posibile fara ajutorul celor care au facut cunoscute povestile unor familii extraordinare care aveau nevoie de ajutor. Acestia s-au implicat activ pentru a schimba destine si pentru a implini  visuri frumoase.

Emisiunea Visuri la cheie le-a adus de fiecare data romanilor emotie, inspiratie, bucurie, lacrimi de fericire si motive sa creada ca dorintele pot deveni realitate cu ajutorul oamenilor.



Implica-te, fii alaturi de cei care au nevoie de ajutor, fa-le cunoscuta povestea si impreuna vom cladi Visuri la cheie!

Visuri la cheie – Crede in oameni! 

FULLSCREEN
Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

Ali (2017-03-25 14:10:56)
Sal ma numesc Ali nr meu e 0737848644 si chiar avem nuvoie de un ajutor
Sava maria (2017-03-25 13:33:18)
Buna ziua am o prietena cu 4 copii caee locuiesc intro camera data de centru impreuna cu mama lor care e diagnosticata cu hepatita ce aceasta fam se afla in lynca cetatui com ciurea jud iasi mama copiilor traieste din alocatia copiilor si ajutor social si din mila oamenilor va rog daca bineviiti sa o ajutati sa acape din infernul care licuiesc 6 suflete chinuite va multumesc!
Baluta Dumitra (2017-03-23 09:09:03)
Am o vecina are o fata de 20 de ani, campioana mondiala la lupte greco-romane,de 8 ani mama munceste in Germania sa intretina fata si sotul care erea bolnav de cancer, de ce zic erea bolnav pentru ca anul trecut in luna octombrie.Aceasta femeie cu atate necazuri a reusit sa faca trei camere dar nu reuseste sa le finalizeze daca ati putea sa o ajutati . Fata se numeste Anghel Alexandra este in lotul national la bucuresti.
Baluta Dumitra (2017-03-23 09:09:00)
Am o vecina are o fata de 20 de ani, campioana mondiala la lupte greco-romane,de 8 ani mama munceste in Germania sa intretina fata si sotul care erea bolnav de cancer, de ce zic erea bolnav pentru ca anul trecut in luna octombrie.Aceasta femeie cu atate necazuri a reusit sa faca trei camere dar nu reuseste sa le finalizeze daca ati putea sa o ajutati . Fata se numeste Anghel Alexandra este in lotul national la bucuresti.
Baluta Dumitra (2017-03-23 09:07:52)
Am o vecina are o fata de 20 de ani, campioana mondiala la lupte greco-romane,de 8 ani mama munceste in Germania sa intretina fata si sotul care erea bolnav de cancer, de ce zic erea bolnav pentru ca anul trecut in luna octombrie.Aceasta femeie cu atate necazuri a reusit sa faca trei camere dar nu reuseste sa le finalizeze daca ati putea sa o ajutati . Fata se numeste Anghel Alexandra.
Cioanca alexandra (2017-03-22 10:14:40)
Buna ziua am o vecina care are 3 copii traiesc decat din alocatie si penie de urmas.nu are posibilitae sa renoveze casa.este casa batraneasca acoperita cu sinta le ploua in casa pe jos au pardoseala rupta geamurile su croite????.daca doriti sa ii ajutati ve sunt recunoscatoare.le.ati face cel mai frumos cadou.va multumesc.
Theo (2017-03-22 09:31:39)
Nu am decat cuvinte de apreciere pentru emisiune si pentru binele facut celor aflati in nevoie. Felicitari! Insa am constatat ca tot acest bine se axeaza doar pe imbunatatirea calitatii vietii unor persoane aflate in situatii critice si nu au in vedere si viitorul acestora. Adica daca puteti face ceva si pentru castigarea independentei acestor oameni, adica sa li se asigure conditii pentru dezvoltarea lor in continuare si a crearii conditiilor pentru asi putea asigura conditiile de viata si dezvoltare. Ar fi interesant sa vedem care e situatia celor carora li s-au realizat visurile dupa 2-3 ani de la eveniment. Ce parere aveti?
Camelia Corpodean (2017-03-22 09:15:52)
Bună ziua locuim cu cocubinu și 4 copii în o camera 6 persoane casa este cu de veche nu apa și baie trăim cu ajutorul social si alocați copii Vă rugăm să ne facem noi o Vă un raspus mulțumesc pentru 0787864612
Theo (2017-03-22 09:06:36)
Nu am decat cuvinte de apreciere pentru emisiune si pentru binele facut celor aflati in nevoie. Felicitari! Insa am constatat ca tot acest bine se axeaza doar pe imbunatatirea calitatii vietii unor persoane aflate in situatii critice si nu au in vedere si viitorul acestora. Adica daca puteti face ceva si pentru castigarea independentei acestor oameni, adica sa li se asigure conditii pentru dezvoltarea lor in continuare si a crearii conditiilor pentru asi putea asigura conditiile de viata si dezvoltare. Ar fi interesant sa vedem care e situatia celor carora li s-au realizat visurile dupa 2-3 ani de la eveniment. Ce parere aveti?
Andrea Zsuzsanna Kocis (2017-03-21 15:06:07)
Bună ziua, locuiesc împreună cu fiica mea într-o casă săsească veche din Bistrița! Are toate utilitățile, dar foarte vechi și apar tot felul de probleme (se sparg conductele, probleme cu canalizarea - se înfundă). Acoperișul se prezintă într-o stare deplorabilă, iar casa nu are fundație! Aș putea să mai înșir și alte probleme, dar cel mai bine este de văzut! Din păcate nu am cum să repar sau să intervin în vreo formă sau alta, nedispunând de resurse financiare! În speranța, să am parte de ajutorul dumneavoastră, pot spune că se mai împlinește un VIS! Vă mulțumesc și vă doresc mult succes în continuare! Andrea Zsuzsanna Kocis - Bistrița