Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

05 Ianuarie 2017, 10:42

	Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

Daca vei cauta in adancul sufletului tau, vei descoperi o cheie cu super puteri, cea care poate deschide visurile unor oameni care merita ajutorul nostru! 

Viata poate darama oameni, dar nu le poate narui visurile! Daca stii o familie care merita sa aiba un trai mai bun si o casa adevarata, complet utilata, in care sa-si creeze amintiri de neuitat, intra pe visurilacheie.protv.ro si spune-ne povestea ei! 

In primele trei sezoane, echipa Visuri la cheie a mers zeci de mii de kilometri prin tara, a petrecut sute de ore pe santier impreuna cu constructori si voluntari, a facut planuri si a pus foarte mult suflet in fiecare proiect, iar 25 de familii cu care soarta a fost dura au primit sansa la o viata mai buna si motive sa zambeasca in fiecare zi. Insa toate acestea nu ar fi fost posibile fara ajutorul celor care au facut cunoscute povestile unor familii extraordinare care aveau nevoie de ajutor. Acestia s-au implicat activ pentru a schimba destine si pentru a implini  visuri frumoase.

Emisiunea Visuri la cheie le-a adus de fiecare data romanilor emotie, inspiratie, bucurie, lacrimi de fericire si motive sa creada ca dorintele pot deveni realitate cu ajutorul oamenilor.



Implica-te, fii alaturi de cei care au nevoie de ajutor, fa-le cunoscuta povestea si impreuna vom cladi Visuri la cheie!

Visuri la cheie – Crede in oameni! 

FULLSCREEN
Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

Onofrei Marta (2017-05-15 15:07:05)
Buna ziua sunt mama 1 copil de doar 8 luni ...mias fi dorit sa avem o casa micuta din totat inima pentru k ne chinuim sa aven o casa ca noi stam la mama mea cu copilu si sotu ( precum in chirie) daca neati ajuta ne.am fi bucurat foarte mult multumim frumos ...nr meu de contact este 0767483391...
Irina (2017-05-13 14:47:07)
Buna ziua sunt mama a 3 copii si sunt disperata ca nu am unde sta deoarece pana la 31mai 2017 trebui sa eliberez locuinta unde stau cu chirie,eu detin o parte din mostenirea de la tatal meu dar nu am bani pt a construi macar o camera,am probleme si cu vederea si nu ma pot descurca.As fi vesnic recunoscatoare daca m-ati putea ajuta si pe mn cu o camera atat nu imi trebuie mai mult.Va doresc multa sanatate . Nr meu de contact este 0773356367...
Stirbu Ionel (2017-05-12 10:09:49)
Am un baeat surdo mut are 32 de ani are loc de casa an cm.Maracineni sat. Capatanesti st. Balastierei nr.44 Si asi doreste si el o casa sa poata sa se casatoreasca sa aive o familie Muceste la Alison Buzau mnceste din vreu si nu poate sasi ridice o casa va rugam daca puteti sal ajutati tf. 0768487055...
Camelia (2017-05-10 08:01:58)
Bună dimineața va rog sa mă ajutați am 4 copii la școla este greu dar visăm că în tozi o să avem căsuța nosta 6 membri în care 4 pe 5 așa are camera une stăm 0787864612 județul Cluj com Baisoara sat frasinet Vă rog să ajutați ca au un vis dar nu posibilitatea ca visul sa fie în plinit că trăim din ajutorul social și alocați copii negru și merge mai departe mai multe la fața locului să nu credeți că vedeți
Camelia (2017-05-10 07:59:50)
Bună dimineața va rog sa mă ajutați am 4 copii la școla este greu dar visăm că în tozi o să avem căsuța nosta 6 membri în care 4 pe 5 așa are camera une stăm 0787864612 județul Cluj com Baisoara sat frasinet Vă rog să ajutați ca au un vis dar nu posibilitatea ca visul sa fie în plinit că trăim din ajutorul social și alocați copii negru și merge mai departe
Camelia Corpodean (2017-05-10 07:54:20)
Bună dimineața va rog sa mă ajutați am 4 copii la școla este greu dar visăm că în tozi o să avem căsuța nosta 6 membri în care 4 pe 5 așa are camera une stăm 0787864612 județul Cluj com Baisoara sat frasinet Vă rog să ajutați ca pe
Camelia Corpodean (2017-05-10 07:52:24)
Bună dimineața va rog sa mă ajutați am 4 copii la școla este greu dar visăm că în tozi o să avem căsuța nosta 6 membri în care 4 pe 5 așa are camera une stăm 0787864612 județul Cluj com Baisoara sat frasinet Vă rog să ajutați ca pe
Mihaela (2017-05-09 20:57:03)
Bună ziua! Aș vrea să vă rog să ne ajutați și pe noi. Suntem o familie de 5 membri. În care bunica Ana are 93 de ani, mama Ioana are 35 de ani, eu Mihaela am 15 ani, fratele meu Florinel are 11 ani și sora mai mică Maria are 2 ani. Nu prea ne descurcăm, ne lipsește multe. Mama este divorțată de tata si ne este cam greu. El nu vrea să ne ajute, a fost dat afară de la locul de muncă din cauză că, consuma alcool si nu se putea opri. Nu avem decât un ajutor și alocațiile noastre nu putem trăi din asta. Casa noastră este puțin cam veche geamurile sunt sparte, ușile scârțâie si se rup din balamale. Mama nu se poate angaja nicăieri deoarece nu o poate lăsa pe cea mică singură acasă, nu are cu cine. Bani pe care îi ia nu ne ajung nici de mâncare, nici de lumină care nu o poate plati la timp uneori rămânem fără curent. Cablul nici pe el nu îl poate plăti. Mama a încercat să caute de muncă dar nu a găsit. Pe tata nu îl interesează de noi. Nu ne ajută cu nimic. Ne dă câte ceva atunci când își amintește de noi. Toata iarna am tremurat de frig, nici sobele numai sunt bune ca sunt plăcile vechi si nu am avut bani să cumpărăm altele????. Îmi este tare rușine când vine cineva la noi si vede casa derapanata. Scriu si tremur de frică că noi poate o să rămânem așa că poate nu are cine să ne ajute si pe noi, nici rudele nu ne ajută cu nimic. Noi locuim în comuna Brânceni Județul Teleorman strada Pădurarului casa numărul 10. Va rog frumos să nu ne ignorați că nu avem cum să ne descurcăm. Aș vrea si eu să am ce are toată lumea o casă primitoare unde să pot sta. Vă rog si vă implor să ne ajutați.Iar fratele meu are sindromul hiperchinetic si are nevoie de un psiholog dar nu ne permitem.
Mihaela (2017-05-09 20:56:55)
Bună ziua! Aș vrea să vă rog să ne ajutați și pe noi. Suntem o familie de 5 membri. În care bunica Ana are 93 de ani, mama Ioana are 35 de ani, eu Mihaela am 15 ani, fratele meu Florinel are 11 ani și sora mai mică Maria are 2 ani. Nu prea ne descurcăm, ne lipsește multe. Mama este divorțată de tata si ne este cam greu. El nu vrea să ne ajute, a fost dat afară de la locul de muncă din cauză că, consuma alcool si nu se putea opri. Nu avem decât un ajutor și alocațiile noastre nu putem trăi din asta. Casa noastră este puțin cam veche geamurile sunt sparte, ușile scârțâie si se rup din balamale. Mama nu se poate angaja nicăieri deoarece nu o poate lăsa pe cea mică singură acasă, nu are cu cine. Bani pe care îi ia nu ne ajung nici de mâncare, nici de lumină care nu o poate plati la timp uneori rămânem fără curent. Cablul nici pe el nu îl poate plăti. Mama a încercat să caute de muncă dar nu a găsit. Pe tata nu îl interesează de noi. Nu ne ajută cu nimic. Ne dă câte ceva atunci când își amintește de noi. Toata iarna am tremurat de frig, nici sobele numai sunt bune ca sunt plăcile vechi si nu am avut bani să cumpărăm altele????. Îmi este tare rușine când vine cineva la noi si vede casa derapanata. Scriu si tremur de frică că noi poate o să rămânem așa că poate nu are cine să ne ajute si pe noi, nici rudele nu ne ajută cu nimic. Noi locuim în comuna Brânceni Județul Teleorman strada Pădurarului casa numărul 10. Va rog frumos să nu ne ignorați că nu avem cum să ne descurcăm. Aș vrea si eu să am ce are toată lumea o casă primitoare unde să pot sta. Vă rog si vă implor să ne ajutați.Iar fratele meu are sindromul hiperchinetic si are nevoie de un psiholog dar nu ne permitem.
Vartolomei Mihaela Georgeta (2017-05-09 15:36:05)
Buna sunt Mihaela sunt casatorita avem 2 copii si mai asteptam un copil sunt însarcinata,am decis sa va scriu chiar daca îmi este f rusine sunt o persoana cu bun simt si întodeauna am zis ca sunt alte persoane care poate o duc mai greu ,sunt f credincioasa si astazi am simtit ca Dumnezeu ma îndruma sa va scriu cu toata sinceritatea ca am ajuns in momentul în care am nevoie de ajutor,avem o casuta batraneasca care sta aproape sa cada am cumparato f greu ,acum suntem la limita fetita este in clasa 5 si are nevoie de multe ,baietelul este spectru autist si are nevoie de medicina si specialitate dar deabia reusim sa-i luam din medicina ,si plus nnevoile de zi cu zi hrana îmbracaminte etc.traim din ce castiga sotul si deabia deabia am reusit sa facem fundatia temelia si radierul pt casuta noua ,noi speram sa facem macar o camera pana la iarna dar nu cred ca o sa reusim nu avem putere financiara sotul singur nu face față,îmi este jenă dar sunteti unici care puteti sa ne dati o mana de ajutor sunt o mama care se roaga zi de zi pt ca ceva bun sa se întample pt familia mea îi iubesc enorm si as face orie ca copiilor mei sa le fie mai bine,daca o sa doriti sa na ajutati o sa aflati întreaga mea poveste si deacea va rog sa ma sprijiniti ca copii mei sa aiba o viata mai frumoasa decat a mea,va multumesc pt tot binele ce îl faceti pt atația oameni va doresc multa sanatate la întreaga echipa si Dumnezeu sa va binecuvînteze cu drag Mihaela ,tel.0758541759 O zi frumoasa si numai bine