Visuri la cheie
CREDE IN OAMENI

Visuri la cheie

Vom schimba destine, vom readuce zâmbetul pe chipurile brăzdate de lacrimi... vom oferi speranță!

Vezi ultima stire

Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

05 Ianuarie 2017, 10:42

	Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!

Daca vei cauta in adancul sufletului tau, vei descoperi o cheie cu super puteri, cea care poate deschide visurile unor oameni care merita ajutorul nostru! 

Viata poate darama oameni, dar nu le poate narui visurile! Daca stii o familie care merita sa aiba un trai mai bun si o casa adevarata, complet utilata, in care sa-si creeze amintiri de neuitat, intra pe visurilacheie.protv.ro si spune-ne povestea ei! 

In primele trei sezoane, echipa Visuri la cheie a mers zeci de mii de kilometri prin tara, a petrecut sute de ore pe santier impreuna cu constructori si voluntari, a facut planuri si a pus foarte mult suflet in fiecare proiect, iar 25 de familii cu care soarta a fost dura au primit sansa la o viata mai buna si motive sa zambeasca in fiecare zi. Insa toate acestea nu ar fi fost posibile fara ajutorul celor care au facut cunoscute povestile unor familii extraordinare care aveau nevoie de ajutor. Acestia s-au implicat activ pentru a schimba destine si pentru a implini  visuri frumoase.

Emisiunea Visuri la cheie le-a adus de fiecare data romanilor emotie, inspiratie, bucurie, lacrimi de fericire si motive sa creada ca dorintele pot deveni realitate cu ajutorul oamenilor.



Implica-te, fii alaturi de cei care au nevoie de ajutor, fa-le cunoscuta povestea si impreuna vom cladi Visuri la cheie!

Visuri la cheie – Crede in oameni! 

FULLSCREEN
Au inceput inscrierile pentru sezonul patru Visuri la cheie!
  • /

Alte Video

Adauga comentariu:

Simon Alina -Ileana (2017-03-28 11:32:22)
Buna ziua , urmaresc de foarte mult timp.. as dori si eu foarte mult ceva mai nou la casa mea .. parinti mei muncesc casa greu , mama mea lucreaza in italia ceva timp , iar tati lucreaza la un primarie , pt a ne ajuta sa fac o meserie cosmetica , iar la sora mea o facultate de tehnica dentar ... si mai pe langa cu treburile la casa doar o camera am reusit sa facem ceva frumos pentru sora mea .. Vrem de schimbat ceva mai nou casa de aproape 5 ani a fost tot asa iar cu un etaj , in sus la etaj este gol nu este nimic doar pusa un geam ...acolo se poate face doar doua camera ... mai avem o casuta din spate pentru a muta parinti mei... nici acolo nu este gata si vrem sa ne ajutati va rog din suflet .. vreau sa fie fericiti parinti mei pentru ca prea mult face pentru mine si sora mea ca sa nu ne lipseasca .. dar eu nu mai pot ca parinti mei sa faca toate astea .. eu ma numesc Alina am 22 ani , am o problema cu auzul pe partea cealata , dar ma-m obijnuit fara aparat .. deci cel mai bine .. Dar urmez nunta mea la anul . Deci la casa mea avem cu un etaj dar nu foarte mare , mediu .. este o casa foarte veche ..eu va spun total cate avem la casa dar parinti mei au facut un loc ca sa se mute , Avem 2 bai , 2 holu mici , 2 bucatarie mici , avem 4 camere care vrem schimbate , normal avem 5 ,dar o camera am reusit sa facem frumos ... o terasa , curte mare... avem o familie unite .. cu bunul simt , abea astept sa va cunosc echipa sunteti atati buni , si ajutati mereu la oamenii care au nevoie de voi .. va respesc din tot in suflet ... !!! Adresa este : Judetul Maramures , Loc Viseu de Sus , Strada Botoaia Nr ,36 , Numarul de tel , este 0748384372, Sau 0751798042 Va astept in Poarta deschis !!!
moldovan clara (2017-03-26 21:39:15)
Buna ziua am nevoie de ajutor am o fiica care are probleme de sanatate are T.B.C am o mama cu hepatita ce locuiesc in sinmihaiul de campie jud.bistrita nasaud stam intr-o camera si o bucatatie traim doar din alocatia copiilor am 5 fete va rugam frumos sa ma ajutati
moldovan clara (2017-03-26 21:36:27)
Buna ziua am nevoie de ajutor am o fiica care are probleme de sanatate are T.B.C am o mama cu hepatita ce locuiesc in sinmihaiul de campie jud.bistrita nasaud stam intr-o camera si o bucatatie traim doar din alocatia copiilor am 5 fete va rugam frumos sa ma ajutati
Spanache Mariana (2017-03-26 20:25:05)
Ma numesc Spanache Mariana ,am 38 de ani sunt mama a 8 copii.Sunt foarte dezamagita ca nu le pot oferitot ce trebuie adica conditiile necesare.Avem 3 camere ,hol si bucatarie dar stam in doua camere,hol si bucataria si o camera nu o avem terminata .Traim din salariul sotului minim pe economie si alocatia copiilor.As dori sa ma ajutati impreuna cu echipa dv sa le ofer o viata mai buna.Am apelat la dumneavoastra in fiecare sezon am vrut sa veniti dar am spus sa mai incerc o data.Din toti vopii am unul de 7 ani din cauza egrasiei sufera de asm.Dar urmam un tratament,dar tot cu tratament cand da de miros de mucegai mai face cate o criza .Ne este foarte greu dar nu am putere decat de la dumneavoastra sa trecem cu bine.Va rog din tot sufletul si vu ajutorul lui Dumnezeu sa ma ajutati si pe mine ,nu pentru mine ci pentru copii sa le oferiti o viata mai buna si fara suferinta.Daca doriti sa ne aflati povestea va rog sa ne contactati.Va multumim
Stupinean Raluca (2017-03-26 18:05:11)
Mă numesc Stupinean Raluca din localitatea Mediaș, județul Sibiu și va spun povestea familiei Cozan. In dimineata incendiului Teodora avea un vis frumos din care a trezit-o un nene. Dumitru a crezut ca vrea sa-l fure cineva din pat. De fapt erau oameni curajosi si saritori care i-au salvat de foc. Casa nu a mai putut fi salvata. Mihaela si Manole Cozan au 4 copii, Teodora 9 ani, Alexandra 7 ani si gemenii de 4 ani Dumitru si Efrem. Manole a plecat la munca in strainatate, iar Mihaela cu copiii si bunica au ramas acasa. De 4 ani Manole trimite bani ca sa renoveze casa din Medias de pe strada Marasesti, si aproape era gata. Marti, dimineata devreme, casa a ars. Copiii, mama si bunica au scapat nevatamati, dar casa este distrusa. Cunoscutii, vecininii, apropiatii au sarit in ajutor si le-au oferit cele necesare cat si o locuita de imprumut pentru a trece preste momentul de criza. Trebuie insa sa-si construiasca casa, din nou. Mihaela este asistenta la terapie intensiva si ajuta oameni in suferinta, zilnic. Acum ea si familia ei sunt cei incercati. Este o femeie harnica si luptatoare care deja s-a apucat de treaba, dar are nevoie de sprijinul nostru financiar. Contul ei este RO18BRDE330SV13129843300 BRD Medias pe numele Mihaela Cozan, si orice donatie ii va fi de ajutor. Daruind vei dobandi. Va rog din suflet sa ii ajutăm!
Bujor Fanica (2017-03-25 22:52:33)
mă numesc Bujor Fănica sunt din comuna Liesti, județul Galati si va spun povestea familiei ILIE.Maria si Paraschiv(Lica) amândoi colegi de servici cu soţul meu.Işi doreau foarte mult un copil. Maria s-a îmbolnăvit (1995-1996 nu ştiu exact) a fost operata şi în acest timp cât a stat in spital cineva a născut un băieţel foarte frumos părăsindu-l, ei nu a stat mult pe gânduri si la înfiat. Totul bine si frumos.Între timp Maria a avut mari probleme de sănătate dar acest copil a facut-o sa treacă peste tot. Noi ne vizitam mai rar despărţindune vreo 30 Km. Într-o primavara mi-a spus "De alintat ce este nu poate nici sa mearga vrea in brate(avand 7 ani)" Dupa cateva luni au trecut pe la noi si când a coborât din maşină Andrei mergea rău. M-am blocat când am vazut cum e povestindu+mi ca vin de la Galaţi de la medic si are un diagnostic inceput tratamente si tot ce au putut face dar boala a evoluat şi intr-un an de a ajuns in carutu cu rotile. Asa cum era il duceau la scoala si avea mare grija de el. Ei munceau la ArcelorMittal Galati locuind in oraş atunci si ca să poată avea grija de Andrei s-au mutat la tară la casa părintească, o casa micuta, veche şi aveau planuri mari sa faca alta dar nu s-a mai putut. Aici se ocupa cu legumicultura avand solarii.Între timp Lica a avut un accident cu masina si a rămas fără un ochi, în 2005 au fost inundaţi şi cum nu era deajuns in 2008 boala mamei a recidivat si a plecat intr-o lume mai bună.Alta casa nu au mai reusit sa faca,are 3 camarute care aproape cad pe ei. Munceste foarte mult are o frumuseţe de solarii, el face mancare, spală si are grija de Andrei. Între timp boala lui Andrei a mers mai departe, eu nu stiu diagnosticul dar muschii s-au atrofiat, nu işi mai putea folosi picioarele dar acum şi mâinele. Merita acest om cu suflet mare sa se bucure si el intr-o zi. Am mai scris povestea odata, dar nu aveam **** si astazi am ajuns la ei si acestea sunt pozele la casuta lor.In iarna aceasta un vant puternic i-a stricat jumatate de solar.Eu am pozat si filmat fara ca ei sa stie, m-as bucura foarte mult daca se poate face cea mai frumoasa surpriza pentru aceasta familie care nu asteapta mila si munceste mult.
Fanica Bujor (2017-03-25 22:48:07)
Mă numesc Bujor Fănica sunt din comuna Liesti, județul Galati si va spun povestea familiei ILIE.Maria si Paraschiv(Lica) amândoi colegi de servici cu soţul meu.Işi doreau foarte mult un copil. Maria s-a îmbolnăvit (1995-1996 nu ştiu exact) a fost operata şi în acest timp cât a stat in spital cineva a născut un băieţel foarte frumos părăsindu-l, ei nu a stat mult pe gânduri si la înfiat. Totul bine si frumos.Între timp Maria a avut mari probleme de sănătate dar acest copil a facut-o sa treacă peste tot. Noi ne vizitam mai rar despărţindune vreo 30 Km. Într-o primavara mi-a spus "De alintat ce este nu poate nici sa mearga vrea in brate(avand 7 ani)" Dupa cateva luni au trecut pe la noi si când a coborât din maşină Andrei mergea rău. M-am blocat când am vazut cum e povestindu+mi ca vin de la Galaţi de la medic si are un diagnostic inceput tratamente si tot ce au putut face dar boala a evoluat şi intr-un an de a ajuns in carutu cu rotile. Asa cum era il duceau la scoala si avea mare grija de el. Ei munceau la ArcelorMittal Galati locuind in oraş atunci si ca să poată avea grija de Andrei s-au mutat la tară la casa părintească, o casa micuta, veche şi aveau planuri mari sa faca alta dar nu s-a mai putut. Aici se ocupa cu legumicultura avand solarii.Între timp Lica a avut un accident cu masina si a rămas fără un ochi, în 2005 au fost inundaţi şi cum nu era deajuns in 2008 boala mamei a recidivat si a plecat intr-o lume mai bună.Alta casa nu au mai reusit sa faca,are 3 camarute care aproape cad pe ei. Munceste foarte mult are o frumuseţe de solarii, el face mancare, spală si are grija de Andrei. Între timp boala lui Andrei a mers mai departe, eu nu stiu diagnosticul dar muschii s-au atrofiat, nu işi mai putea folosi picioarele dar acum şi mâinele. Merita acest om cu suflet mare sa se bucure si el intr-o zi. Am mai scris povestea odata, dar nu aveam **** si astazi am ajuns la ei si acestea sunt pozele la casuta lor.In iarna aceasta un vant puternic i-a stricat jumatate de solar.Eu am pozat si filmat fara ca ei sa stie, m-as bucura foarte mult daca se poate face cea mai frumoasa surpriza pentru aceasta familie care nu asteapta mila si munceste mult.
Fanica Bujor (2017-03-25 22:45:10)
Ma chinui de ceva timp sa inscriu o familie pe /inscrieri si nu potdupa ce se incarca mai bine de 40 minute primesc mesajul o pagina incorporata de pe gandeste liber .ro imi spune ca nu am scris numele. Nu stiu unde sa scriu numele pentru ca am scris tot ce-mi cere, am verificat de multe ori .Ce pot face?
marian (2017-03-25 20:03:30)
am un om care nu mai simpte piciorul stang si stau intro casa cu 3 camere batraneasca .el sta cu mama lui care si ea este bolnava stau in jud arges com izvoru